
SKU: SDK6015
£78.30
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Apec Blue |
|---|---|
| EAN | 5028906055400 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 38 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Inspection Tag | 90R-02C0349/1006 |
| Outer Diameter | 320 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 6 |
| Extra Description | Apec Blue |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Nissan |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | Navara | Navara Acenta Double Cab dCi | DCI Acenta 4x4 DCB | 2009–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Aventura Double Cab dCi Auto | DCI Anentura 4x4 SWB SHR DCP | 2007–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara dCi Outlaw | DCI Outlaw 4x4 SHR SWB KCB | 2005–2007 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc |
| Nissan | Navara | Navara dCi SE | DCI SE 4x4 SHR SWB KCB | 2005–2007 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc |
| Nissan | Navara | Navara Double Cab Aventura dCi Auto | DCI Anentura 4x4SHR SWB DCB E4 | 2006–2008 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Double Cab dCi | DCI 4x4 SHR SWB DCB E4 | 2004–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara K/C SE dCi | DCI SE 4x4 SHR SWB KCB E4 | 2006–2008 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Long Way Down dCi Auto | DCI Long Way Down Expedition | 2008–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Mammoth Double Cab dCi | DCI Mammoth 4x4 SWB SHR DCP | 2007–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Outlaw K/C dCi | DCI Outlaw 4x4 SWB SHR KCB | 2007–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Platinum dCi | DCI Platinium 4x4 SHR DCB | 2012–2013 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 140KW 188HP |
| Nissan | Navara | Navara Platinum Double Cab dCi Auto | DCI Platinium 4x4 SHR DCB | 2008–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Salomon dCi Auto | DCI Salomon 4x4 SHR DCB | 2015–2016 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 140KW 188HP |
| Nissan | Navara | Navara Sport Double Cab dCi | DCI Sport 4x4 SWB SHR DCP | 2007–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Sport K/C dCi | DCI Sport 4x4 SWB SHR KCB | 2007–2008 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara SPX D/C SAT DCI A | DCI Sport-X 4x4 SHR DCB SAT | 2008–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Tekna dCi Auto | DCI Tekna 4x4 SHR DCB | 2012–2016 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 140KW 188HP |
| Nissan | Navara | Navara Tekna Double Cab dCi 188 | DCI Tekna 4x4 DCB | 2010–2013 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 140KW 188HP |
| Nissan | Navara | Navara Tekna Double Cab dCi Auto | DCI Tekna 4x4 DCB | 2009–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Visia DCI | DCI Visia 4x4 SHR DCB | 2013–2016 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 106KW 144HP |
Reviews
There are no reviews yet.