SKU: ADG043214
£76.26
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 46 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 298 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 24 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ssangyong | Korando | Korando 60th Anniversary | 60th Anniversary | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 109KW 147HP |
| Ssangyong | Korando | Korando 60th Anniversary Auto | 60th Anniversary | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 129KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando CELX TD 4x4 Auto | CELX | 2016–2018 | Diesel | Car Derived Van | 4x4 | 2157cc 131KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando CSE TD 4x2 | CSE | 2016–2018 | Diesel | Car Derived Van | 4x2 | 2157cc 131KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando CSE TD 4x4 | CSE | 2015–2018 | Diesel | Car Derived Van | 4x4 | 2157cc 131KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando ELX4 | ELX4 | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 109KW 147HP |
| Ssangyong | Korando | Korando ELX4 Auto | ELX4 | 2013–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 129KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando ES Auto | ES | 2011–2014 | Diesel | SUV | 4x2 | 1998cc 129KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando EX AWD | EX | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 129KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando EX AWD Auto | EX | 2011–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 129KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando GES | GES | 2012–2012 | Petrol | SUV | 4x2 | 1998cc 109KW 147HP |
| Ssangyong | Korando | Korando LE | LE | 2018–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1998cc 109KW 146HP |
| Ssangyong | Korando | Korando Limited Edition | Limited Edition | 2012–2014 | Diesel | SUV | 4x2 | 1998cc 129KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando Limited Edition | Limited Edition | 2013–2014 | Diesel | SUV | 4x2 | 1998cc 109KW 146HP |
| Ssangyong | Korando | Korando Limited Edition | Limited Edition | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1998cc 109KW 147HP |
| Ssangyong | Korando | Korando SE | SE | 2013–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1998cc 109KW 147HP |
| Ssangyong | Korando | Korando SE | SE | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1998cc 109KW 146HP |
| Ssangyong | Korando | Korando SE Auto | SE | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1998cc 129KW 173HP |
| Ssangyong | Korando | Korando SE4 | SE4 | 2013–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 109KW 147HP |
Reviews
There are no reviews yet.