SKU: ADBP430109
£103.04
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 51 mm |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 316 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 26.5 mm |
| Centering Diameter | 64 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ford | Galaxy | Galaxy 140 TDCi | Edge TDCI | 2008–2008 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 105KW 143HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Edge TDCi 100 | Edge TDCI | 2008–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1753cc 74KW 100HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Edge TDCi 100 | Edge TDCI | 2009–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1753cc 74KW 100HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Edge TDCi 125 | Edge TDCI | 2008–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1753cc 92KW 125HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Edge TDCi 140 Auto | Edge TDCI | 2008–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 104KW 140HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Ghia 140 TDCi | Ghia TDCI | 2022–2022 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 105KW 143HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Ghia 24V Auto | Ghia 24V | 2001–2006 | Petrol | MPV | 4x2 | 2792cc 152KW 204HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Ghia TDCi 140 Auto | Ghia TDCI | 2008–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 104KW 140HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Ghia TDCi 140 Auto | Ghia TDCI | 2010–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 104KW 140HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy LX TDCi 125 5g | LX TDCI (125ps) | 2006–2008 | Diesel | MPV | 4x2 | 1753cc 93KW 125HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy LX TDCi 125 6g | LX TDCI | 2006–2008 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 106KW 143HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy LX TDCi 125 6g | LX TDCI (125ps) | 2006–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1753cc 93KW 125HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy SI 2.3I 16v | SI 16V | 1998–2000 | Petrol | MPV | 4x2 | 2295cc 107KW 143HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Zetec 140 TDCi | Zetec TDCI | 2008–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 105KW 143HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Zetec TDCi 140 Auto | Zetec TDCI | 2010–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 104KW 140HP |
Reviews
There are no reviews yet.