SKU: ADN14348
£77.74
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| EAN | 5050063143485 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 63 mm |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 266 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 4 -Hole |
| Minimum thickness | 8 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 9 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Number of mounting bores: | 3 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Key Compatible Vehicles | Nissan |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | 200SX | 200 SX | Turbo 16V Coupe | 1989–2000 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Nissan | 200SX | 200 SX | 1989–2022 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1809cc 94KW 126HP | |
| Nissan | 200SX | 200 SX | Air Con | 1991–1993 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1809cc 123KW 166HP |
| Nissan | 200SX | 200 SX | Sunroof | 1992–1994 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1809cc 123KW 166HP |
| Nissan | 200SX | 200 SX | 94 | 1993–1994 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1809cc 91KW 122HP |
| Nissan | 200SX | 200 SX Auto | 1989–1998 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1809cc 94KW 126HP | |
| Nissan | 200SX | 200 SX Auto | Air Con | 1992–1992 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1809cc 123KW 166HP |
| Nissan | 200SX | 200 SX Auto | Sunroof | 1992–1993 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1809cc 123KW 166HP |
| Nissan | 200SX | 200 SX Auto | 94 | 1993–1994 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1809cc 91KW 122HP |
| Nissan | 200SX | 200 SX Auto | 2 | 1994–1997 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 147HP |
| Nissan | 200SX | 200 SX Executive | Executive | 1991–1992 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1809cc 92KW 124HP |
| Nissan | 200SX | 200 SX Executive A | Executive | 1991–1992 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1809cc 92KW 124HP |
| Nissan | 200SX | 200 SX Turbo | 1991–2013 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1809cc 92KW 124HP | |
| Nissan | 200SX | 200 SX Turbo A | 1991–1992 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1809cc 92KW 124HP | |
| Nissan | 200SX | 200SX | 1984–1999 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1600cc |
Reviews
There are no reviews yet.