SKU: ADR164305
£150.25
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Oiled |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 88 mm |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 274 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 9.5 mm |
| Centering Diameter | 52.3 mm |
| Brake Disc Thickness | 11 mm |
| Additional Information 2 | with ABS sensor ring, with grease cap |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 108 CDi | 108 CDI | 2013–2016 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 55KW 75HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 108 CDI Tourer | 108CDI Tourer | 2015–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 55KW 75HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 108 CDi Traveliner | 108 CDI Traveliner | 2013–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 55KW 75HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 109 CDi BlueEfficiency Dualiner | 109 CDI BlueEfficiency Dualiner | 2013–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 109 CDi Touringer | 109CDI Tourer | 2018–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 109 CDi Traveliner | 109 CDI Traveliner | 2013–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 109 Pure CDi | 109CDI Pure L3 | 2019–2021 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 85KW 114HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 111 CDi Touringer | 111CDI Tourer | 2016–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 111 CDi Touringer | 111CDI Tourer | 2016–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 112 | 112 | 2014–2019 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 1192cc 84KW 114HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 112 | 2025–… | Diesel | Window Van | 4X2 | 1461cc 85KW 114HP | |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 112 Auto | 112 | 2016–… | Petrol | Panel Van | 4x2 | 1192cc 84KW 114HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 112 Auto | 2025–… | Diesel | Window Van | 4X2 | 1461cc 85KW 114HP | |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 112 Tourer Auto | 112 Tourer | 2016–… | Petrol | MPV | 4x2 | 1192cc 84KW 114HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 112 Touringer | 112 Tourer | 2015–2018 | Petrol | MPV | 4x2 | 1192cc 84KW 114HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 112 Traveliner | 112 Traveliner | 2014–2018 | Petrol | MPV | 4x2 | 1192cc 84KW 114HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan Touringer Professional 109 CDi | 109CDI Tourer Pro L2 | 2019–2021 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 70KW 93HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan Touringer Professional 111CDi | 111CDI Tourer Pro L2 | 2019–2021 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 85KW 114HP |
Reviews
There are no reviews yet.