SKU: ADT343287
£71.28
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 60 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 357 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 31 mm |
| Brake Disc Thickness | 34 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | ADT343286 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 126 mm |
| Key Compatible Vehicles | Lexus |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lexus | LS | LS 460 4x4 Auto | 460 4x4 | 2009–2009 | Petrol | Saloon | 4x4 | 4608cc 270KW 362HP |
| Lexus | LS | LS 460 Auto | 460 | 2006–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 4608cc 280KW 375HP |
| Lexus | LS | LS 460 F Sport Auto | 460 F Sport | 2014–0000 | Petrol | Saloon | 4x2 | 4608cc 285KW 382HP |
| Lexus | LS | LS 460 F Sport Auto | 460 F Sport | 2014–2014 | Petrol | Saloon | 4x2 | 4608cc 285KW 382HP |
| Lexus | LS | LS 460 Luxury Auto | 460 Luxury | 2012–2016 | Petrol | Saloon | 4x2 | 4608cc 285KW 382HP |
| Lexus | LS | LS 460 Luxury Auto | 460 Luxury | 2014–0000 | Petrol | Saloon | 4x2 | 4608cc 285KW 382HP |
| Lexus | LS | LS 460 SE Auto | 460 SE | 2006–2010 | Petrol | Saloon | 4x2 | 4608cc 280KW 375HP |
| Lexus | LS | LS 460 SE-L Auto | 460 SE-L | 2006–2010 | Petrol | Saloon | 4x2 | 4608cc 280KW 375HP |
| Lexus | LS | LS 600h Auto | 600H | 2007–2010 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 4969cc 328KW 439HP |
| Lexus | LS | LS 600h CVT | 600H | 2010–2011 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 4969cc 328KW 439HP |
| Lexus | LS | LS 600h L | 600H L | 2007–2011 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 4969cc 328KW 439HP |
| Lexus | LS | LS 600h L CVT | 600H L | 2010–2013 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 4969cc 328KW 439HP |
| Lexus | LS | LS 600h L CVT | 600H L | 2011–2012 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 4969cc 328KW 439HP |
| Lexus | LS | LS 600h L Rsr | 600H L RSR | 2007–2011 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 4969cc 328KW 439HP |
| Lexus | LS | LS 600H Premier CVT | 600H Premier | 2013–0000 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 4969cc 290KW 388HP |
| Lexus | LS | LS 600H Premier CVT | 600H Premier | 2013–2017 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 4969cc 290KW 388HP |
| Lexus | LS | LS 600H Premier CVT | 600H Premier | 2014–0000 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 4969cc 290KW 388HP |
Reviews
There are no reviews yet.