SKU: ADU1743105
£117.40
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Thickness | 56 mm |
| Rotor Style | perforated/vented |
| Outer Diameter | 330 mm |
| Brake Disc Type | perforated/vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 24 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-AMG | SL | AMG SL 65 Auto | AMG SL 65 | 2015–2018 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5980cc 463KW 621HP |
| Mercedes-Benz | SL | SL 63 AMG Auto | SL63 AMG | 2008–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 6208cc 391KW 525HP |
| Mercedes-Benz | SL | SL 65 AMG Auto | SL65 AMG | 2008–2010 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5980cc 456KW 612HP |
| Mercedes-Benz | SL | SL 65 AMG Black Series Auto | SL65 AMG Black Series | 2009–2010 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5980cc 493KW 670HP |
| Mercedes-Benz | SL | SL55 AMG Auto | SL 55 AMG P/P | 2002–2006 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5439cc 368KW 493HP |
| Mercedes-Benz | SL | SL55 AMG Auto | SL 55 AMG | 2003–2008 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5439cc 380KW 509HP |
| Mercedes-Benz | SL | SL55 AMG Kompressor A | SL 55 AMG Kompressor | 2002–2006 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5439cc 355KW 476HP |
| Mercedes-Benz | SL | SL55 AMG PP Auto | SL 55 AMG P/P | 2006–… | Petrol | Convertible | 4x2 | 5439cc 380KW 509HP |
| Mercedes-Benz | SL | SL60 AMG Auto | 1993–1998 | Petrol | Convertible | 4X2 | 5956cc 280KW 375HP | |
| Mercedes-Benz | SL | SL60 AMG Auto | SL60 AMG | 1995–1997 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5956cc 208KW 280HP |
| Mercedes-Benz | SL | SL63 AMG Auto | SL63 AMG | 2012–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5461cc 395KW 537HP |
| Mercedes-Benz | SL | SL65 AMG Auto | 2004–2006 | Petrol | Convertible | 4X2 | 5980cc 450KW 603HP | |
| Mercedes-Benz | SL | SL65 AMG Auto | SL 65 AMG | 2006–2007 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5980cc 450KW 603HP |
| Mercedes-Benz | SL | SL65 AMG Auto | SL65 AMG | 2012–2014 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5980cc 463KW 630HP |
| Mercedes-Benz | SL | SL65 AMG Auto | SL65 AMG | 2015–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5980cc 463KW 630HP |
Reviews
There are no reviews yet.