SKU: ADU1743125
159,54 £
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Thickness | 68 mm |
| Rotor Style | perforated/vented |
| Outer Diameter | 330 mm |
| Brake Disc Type | perforated/vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 24 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 320 CDi Auto | CLS 320 CDI | 2002–2010 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 350 Auto | CLS 350 | 1996–2009 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 202KW 272HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 350 CDi Auto | CLS 350 CDI | 2009–2010 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 350 CGI Auto | CLS 350 CGI | 2006–2011 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 215KW 288HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 350 Grand Edition CDi Auto | CLS 350 CDI Grand Edition | 2009–2011 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2987cc 203KW 272HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 500 Auto | CLS 500 | 2000–2007 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4966cc 228KW 306HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 500 Auto | CLS 500 | 2006–2010 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5461cc 285KW 382HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 55 AMG | Base | 2006–2006 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5439cc 350KW 469HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 55 AMG Auto | CLS 55 AMG IWC | 2005–2006 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5439cc 350KW 469HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 55 AMG Auto | CLS 55 AMG | 2005–2007 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5439cc 355KW 476HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 55 AMG Auto | CLS 55 AMG P/P | 2006–2006 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5439cc 350KW 469HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 63 AMG Auto | CLS63 AMG | 2006–2011 | Petrol | Coupe | 4x2 | 6208cc 378KW 506HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 63 AMG S Auto | AMG CLS 63 S | 2015–2017 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5461cc 430KW 577HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS63 AMG Auto | CLS63 AMG | 2012–2014 | Petrol | Estate | 4x2 | 5461cc 410KW 557HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS63 AMG S Auto | CLS63 AMG S | 2014–2016 | Petrol | Estate | 4x2 | 5461cc 430KW 577HP |
Reviews
There are no reviews yet.