SKU: ADC44711
£166.05
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Width | 76 mm |
| Function | Brake Drum |
| Thickness | 92 mm |
| Unit Quantity | 1 |
| Inner Diameter | 295 mm |
| Outer Diameter | 343 mm |
| Rim Hole Number | 6 -Hole |
| Centering Diameter | 94 mm |
| Max.skimmed drum measure | 297 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 140 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mitsubishi |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mitsubishi | L200 | L200 4Life Club Cab DI-D | DI-D 4Life Club Cab | 2019–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 4Life DI-D | DI-D 4Life DCB | 2019–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 Barbarian DI-D | DI-D Barbarian DCB | 2019–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 Barbarian DI-D Auto | DI-D Barbarian DCB | 2019–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 Barbarian SVP II DI-D | DI-D Barbarian SVP II DCB | 2018–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2442cc 133KW 178HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 Barbarian X DI-D Auto | DI-D Barbarian X DCB | 2019–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 Challenger DI-D | DI-D Challenger DCB | 2019–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2442cc 133KW 178HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 Challenger DI-D Auto | DI-D Challenger DCB | 2019–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2442cc 133KW 178HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 Titan DCB DI-D 4x4 | DI-D 4x4 Titan DCB | 2013–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2477cc 131KW 175HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 Titan DI-D | DI-D 4WD Titan DCB | 2016–2020 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2442cc 133KW 178HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 Trojan DI-D | DI-D Trojan DCB | 2020–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 Trojan DI-D Auto | DI-D Trojan DCB | 2020–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 Walkinshaw DI-D D/C | 4WD Walkinshaw DCB | 2008–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2477cc 100KW 134HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 Warrior DI-D | DI-D Warrior DCB | 2019–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | L200 | L200 Warrior DI-D Auto | DI-D Warrior DCB | 2019–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
Reviews
There are no reviews yet.