SKU: ADC44715
£55.90
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| EAN | 5050063090925 |
| Product type | Brake Drum |
| Width | 47 mm |
| Function | Brake Drum |
| Thickness | 58 mm |
| Unit Quantity | 1 |
| Inner Diameter | 203 mm |
| Outer Diameter | 239 mm |
| Rim Hole Number | 4 -Hole |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Max.skimmed drum measure | 204.4 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mitsubishi |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mitsubishi | Colt | Colt Attivo | Attivo | 2005–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 73HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Attivo | Attivo | 2008–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 73HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Attivo | Attivo | 2008–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 73HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Attivo | Attivo | 2012–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 75HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Black Hawk | Black Hawk CZ1 | 2007–2008 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 73HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Blue | Blue | 2006–2008 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 73HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Clear Tec CZ1 | Clear Tec CZ1 | 2009–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 74HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Clear Tec CZ1 | Clear Tec CZ1 | 2009–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 74HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ1 | CZ1 | 2010–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 75HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ1 | CZ1 | 2010–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 75HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ3 | CZ3 | 2006–2008 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1499cc 80KW 107HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZC1 | CZC1 | 2007–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1499cc 80KW 107HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZi | CZ1 | 2005–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 73HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Mirage | Mirage | 2005–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 73HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Red | Red | 2005–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 73HP |
Reviews
There are no reviews yet.