SKU: ADM54708
£132.46
In stock
Only 2 left in stock
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Width | 68 mm |
| Function | Brake Drum |
| Replaces | ADM54709 |
| Thickness | 81 mm |
| Unit Quantity | 1 |
| Inner Diameter | 270 mm |
| Outer Diameter | 328 mm |
| Rim Hole Number | 6 -Hole |
| Centering Diameter | 93 mm |
| Max.skimmed drum measure | 271.5 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 140 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Ford |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ford | Ranger | Ranger Limited 4x4 DCB TDCi | Limited 4x4 DCB TDCI | 2012–0000 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2198cc 110KW 148HP |
| Ford | Ranger | Ranger Limited Edition 4x4 DCB TDCI A | Limited 4x4 DCB TDCI | 2012–0000 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2198cc 110KW 148HP |
| Ford | Ranger | Ranger Limited Edition 4x4 Double Cab TDCi | Limited 4x4 DCB TDCI | 2016–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2198cc 118KW 158HP |
| Ford | Ranger | Ranger Limited TDCi 4x4 | Limited 4x4 Super Cab TDCI | 2017–0000 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2198cc 118KW 158HP |
| Ford | Ranger | Ranger XL 4x2 Single Cab TDCi | XL 4x2 S/C TDCI | 2012–2018 | Diesel | Pick Up | 4x2 | 2198cc 92KW 123HP |
| Ford | Ranger | Ranger XL 4x2 TDCi | XL 4x2 DCB TDCI | 2012–2016 | Diesel | Pick Up | 4x2 | 2198cc 110KW 148HP |
| Ford | Ranger | Ranger XL 4x2 TDCi | XL 4x2 S/C TDCI | 2017–2019 | Diesel | Pick Up | 4x2 | 2198cc 96KW 128HP |
| Ford | Ranger | Ranger XL 4x4 C/C TDCi | XL 4x4 Chassis Cab TDCI | 2015–0000 | Diesel | Chassis Cab | 4x4 | 2198cc 118KW 158HP |
| Ford | Ranger | Ranger XL 4x4 TDCi | XL 4x4 S/C TDCI | 2012–2018 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2198cc 110KW 148HP |
| Ford | Ranger | Ranger XL 4x4 TDCi | XL 4x4 DCB TDCI | 2016–0000 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2198cc 118KW 158HP |
| Ford | Ranger | Ranger XL 4x4 TDCi | XL 4x4 S/C TDCI | 2016–0000 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2198cc 118KW 158HP |
| Ford | Ranger | Ranger XL 4x4 TDCi | XL 4x4 DCB TDCI | 2016–0000 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2198cc 118KW 158HP |
| Ford | Ranger | Ranger XL TDCI 4x4 | XL 4x4 DCB TDCI | 2019–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2198cc 118KW 158HP |
| Ford | Ranger | Ranger XLT 4x4 TDCi | XLT 4x4 DCB TDCI | 2013–0000 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2198cc 110KW 148HP |
| Ford | Ranger | Ranger XLT 4x4 TDCi | XLT 4x4 DCB TDCI | 2016–0000 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2198cc 118KW 158HP |
Reviews
There are no reviews yet.