SKU: ADBP430094
£120.38
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Oiled |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 86 mm |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 260 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 7 mm |
| Centering Diameter | 52 mm |
| Brake Disc Thickness | 8 mm |
| Additional Information 2 | with ABS sensor ring |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Renault |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Renault | Megane | Megane Dynamique 16V | Dynamique 16V | 2002–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 73KW 98HP |
| Renault | Megane | Megane Extreme II 100 | Extreme II 16V 100 | 2008–0000 | Petrol | Estate | 4x2 | 1390cc 74KW 100HP |
| Renault | Megane | Megane GT Line TCe | GT Line TCE | 2018–2021 | Petrol | Estate | 4x2 | 1330cc 103KW 138HP |
| Renault | Megane | Megane GT Line TCe | GT Line TCE | 2018–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1330cc 103KW 138HP |
| Renault | Megane | Megane GT Line TCE Auto | GT Line TCE EDC | 2019–2020 | Petrol | Estate | 4x2 | 1330cc 103KW 138HP |
| Renault | Megane | Megane GT Line TCE Auto | GT Line TCE EDC | 2019–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1330cc 103KW 138HP |
| Renault | Megane | Megane GT Line TomTom TCE | GT Line TomTom TCE | 2012–0000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 96KW 130HP |
| Renault | Megane | Megane Iconic TCe | Iconic TCE | 2018–2021 | Petrol | Estate | 4x2 | 1330cc 103KW 138HP |
| Renault | Megane | Megane Iconic TCe | Iconic TCE | 2018–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1330cc 103KW 138HP |
| Renault | Megane | Megane Iconic TCE Auto | Iconic TCE EDC | 2019–2020 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1330cc 103KW 138HP |
| Renault | Megane | Megane Iconic TCE Auto | Iconic TCE EDC | 2019–2021 | Petrol | Estate | 4x2 | 1330cc 103KW 138HP |
| Renault | Megane | Megane Iconic TCE Auto | Iconic TCE EDC | 2021–2021 | Petrol | Estate | 4x2 | 1333cc 103KW 138HP |
| Renault | Megane | Megane Play TCE | Play TCE | 2018–2020 | Petrol | Estate | 4x2 | 1330cc 103KW 138HP |
| Renault | Megane | Megane Play TCE | Play TCE | 2018–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1330cc 103KW 138HP |
| Renault | Megane | Megane Play TCE Auto | Play TCE EDC | 2019–2020 | Petrol | Estate | 4x2 | 1330cc 103KW 138HP |
| Renault | Megane | Megane Play TCE Auto | Play TCE EDC | 2019–2020 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1330cc 103KW 138HP |
Reviews
There are no reviews yet.