
SKU: BBD4379
£65.99
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49.3 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Replaces | BBD4783 |
| Rotor Style | Vented |
| Quantity Unit | Set |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 255 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 4 |
| Minimum thickness | 23 mm |
| Centering Diameter | 55 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection VVT-i | VVTI Colour Collection | 2005–2005 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection VVT-i | VVTI Colour Collection | 2005–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection VVT-i Auto | VVTI Colour Collection | 2005–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection VVTi | VVTI Colour Collection | 2004–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection VVTi | VVTI Colour Collection | 2004–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection VVTi Auto | VVTI Colour Collection | 2005–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 VVT-1 | VVTI T2 | 2002–2006 | Petrol | Estate | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 VVT-1 | VVTI T2 | 2003–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 VVT-1 | VVTI T2 | 2004–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 VVTi Auto | VVTI T2 | 2002–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 VVTi Auto | VVTI T2 | 2004–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi | VVTI T3 | 2001–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi | VVTI T3 | 2001–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi | VVTI T3 | 2002–2004 | Petrol | Estate | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi | VVTI T3 | 2002–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi | VVTI T3 | 2002–2007 | Petrol | Estate | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi | VVTI T3 | 2003–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi | VVTI T3 | 2004–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi Auto | VVTI T3 | 2002–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi Auto | VVTI T3 | 2002–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi Auto | VVTI T3 | 2003–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla TSpirit VVTi | VVTI T Spirit | 2001–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Toyota | Corolla | Corolla TSpirit VVTi Auto | VVTI T Spirit | 2001–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
Reviews
There are no reviews yet.