
SKU: BBD5214
€82.71
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 53.6 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Quantity Unit | Set |
| Unit Quantity | 2 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 256 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 4 |
| Minimum thickness | 24 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Number of mounting bores: | 0 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Nissan |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | NV200 | NV200 E dCi | DCI E | 2010–2012 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 63KW 85HP |
| Nissan | NV200 | NV200 E dCi | DCI E | 2011–2013 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 89HP |
| Nissan | NV200 | NV200 N-Tec dCi | DCI N-TEC | 2011–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 | NV200 SE DCI | DCI SE | 2009–2010 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 63KW 85HP |
| Nissan | NV200 | NV200 SE DCI | DCI SE Combi | 2009–2010 | Diesel | Window Van | 4x2 | 1461cc 63KW 85HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Tekna dCi | DCI Tekna | 2014–2015 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Tekna dCi | DCI Tekna | 2014–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Tekna dCi | DCI Tekna | 2016–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Tekna dCi | DCI Tekna | 2016–2020 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Visia dCi | DCI Visia | 2013–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 67KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2014–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 67KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2014–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2014–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2015–2015 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2015–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 SE DCI | DCI SE | 2011–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 SE DCI | DCI SE | 2011–2015 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 89HP |
Reviews
There are no reviews yet.