
SKU: BBD5643
103,69 £
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 46.8 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Quantity Unit | Set |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 9 |
| Minimum thickness | 23 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MG | ZS | ZS Excite | Exite | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 78KW 104HP |
| MG | ZS | ZS Excite EV | Exite | 2019–2022 | Electric | SUV | 4x2 | 105KW 140HP |
| MG | ZS | ZS Excite T GDi Auto | Exite T-GDI | 2020–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 999cc 82KW 110HP |
| MG | ZS | ZS Excite T GDi Auto | Exite T-GDI | 2021–2024 | Petrol | SUV | 4x2 | 999cc 82KW 110HP |
| MG | ZS | ZS Excite VTi-Tech | Exite VTI-Tech | 2020–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 78KW 104HP |
| MG | ZS | ZS Exclusive | Exclusive | 2018–2020 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 78KW 104HP |
| MG | ZS | ZS Exclusive EV | Exclusive | 2019–2022 | Electric | SUV | 4x2 | 105KW 140HP |
| MG | ZS | ZS Explore | Explore | 2018–… | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 78KW 104HP |
| MG | ZS | ZS Explore VTi-Tech | Explore VTI-Tech | 2020–… | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 78KW 104HP |
| MG | ZS | ZS Limited Edition | Limited Edition | 2019–2020 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 78KW 104HP |
| MG | ZS | ZS Limited Edition Auto | Limited Edition | 2020–2020 | Petrol | SUV | 4x2 | 999cc 82KW 110HP |
| MG | ZS | ZS SE EV | SE | 2021–… | Electric | SUV | 4x2 | 115KW 154HP |
| MG | ZS | ZS SE EV | SE | 2022–… | Electric | SUV | 4x2 | 130KW 174HP |
| MG | ZS | ZS SE HEV Auto | SE | 2024–… | Petrol/Electric | Hatchback | 4X2 | 1498cc 145KW 194HP |
| MG | ZS | ZS Trophy Connect EV | Trophy Connect | 2021–… | Electric | SUV | 4x2 | 115KW 154HP |
| MG | ZS | ZS Trophy Connect EV | Trophy Connect | 2022–… | Electric | SUV | 4x2 | 130KW 174HP |
| MG | ZS | ZS Trophy EV | Trophy | 2021–… | Electric | SUV | 4x2 | 115KW 154HP |
| MG | ZS | ZS Trophy EV | Trophy | 2022–… | Electric | SUV | 4x2 | 130KW 174HP |
| MG | ZS | ZS Trophy HEV Auto | Trophy | 2024–… | Petrol/Electric | Hatchback | 4X2 | 1498cc 145KW 194HP |
Reviews
There are no reviews yet.