
SKU: BBD5821S
£106.06
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 46 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Quantity | 1 |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 325 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 28 mm |
| Centering Diameter | 71 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of mounting bores: | 0 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jaguar | XF | XF Executive D Auto | D Executive | 2015–… | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF Executive D Auto | D Executive | 2015–… | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Luxury D Auto | D Luxury | 2008–2013 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 140KW 190HP |
| Jaguar | XF | XF Luxury D Auto | D Luxury | 2012–2014 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Luxury D Auto | D Luxury SportBrake | 2013–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Luxury D Auto | D Luxury | 2013–2016 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Portfolio D Auto | D Portfolio | 2011–2013 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 140KW 190HP |
| Jaguar | XF | XF Portfolio D Auto | D Portfolio | 2012–2015 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF Portfolio D Auto | D Portfolio | 2013–2015 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Portfolio Sportbrake D Auto | D Portfolio SportBrake | 2012–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF Premium Luxury D Auto | D Premium Luxury SportBrake | 2013–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport D Auto | D R-Sport SportBrake | 2013–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport D Auto | D R-Sport SportBrake | 2013–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport D Auto | D R-Sport | 2013–2016 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport D Auto | D R-Sport | 2013–2016 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport Dynamic D Auto | D R-Sport Dynamic SportBrake | 2015–… | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport Dynamic D Auto | D R-Sport Dynamic SportBrake | 2015–… | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF SE Business D Auto | D SE Business SportBrake | 2013–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF SE D Auto | D SE | 2012–2013 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Sport D Auto | D Sport | 2012–2014 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XK | XK Auto | Coupe | 1953–2009 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4196cc 218KW 293HP |
| Jaguar | XK | XK Auto | Convertible | 2005–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 4196cc 218KW 293HP |
| Jaguar | XK | XK Auto | XK | 2008–2013 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5000cc 283KW 385HP |
| Jaguar | XK | XK Portfolio Auto | XK Portfolio | 2008–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5000cc 283KW 385HP |
| Jaguar | XK | XK Portfolio Auto | XK Portfolio | 2008–2013 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 283KW 385HP |
| Jaguar | XK | XK R-S Auto | XKR-S | 2008–2011 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4196cc 306KW 416HP |
| Jaguar | XK | XK Signature Auto | Signature | 2008–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5000cc 283KW 380HP |
| Jaguar | XK | XK8 Convertible Auto | Convertible | 1993–2003 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3996cc 216KW 290HP |
| Jaguar | XK | XK8 Convertible Auto | Convertible | 1998–2007 | Petrol | Convertible | 4x2 | 4196cc 223KW 300HP |
| Jaguar | XK | XK8 Coupe Auto | Coupe | 1992–2007 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4196cc 223KW 300HP |
| Jaguar | XK | XKR 4.2 Auto | XKR | 2002–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 4196cc 313KW 420HP |
| Jaguar | XK | XKR 4.2 Auto | XKR | 2002–2010 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4196cc 313KW 420HP |
| Jaguar | XK | XKR Auto | XKR | 1973–2012 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 375KW 510HP |
| Jaguar | XK | XKR Auto | XKR | 2008–2013 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5000cc 375KW 510HP |
| Jaguar | XK | XKR Portfolio Auto | XKR Portfolio | 2008–2008 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4196cc 313KW 420HP |
Reviews
There are no reviews yet.