
SKU: BBD5522
£90.81
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 46.4 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Quantity Unit | Set |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 15 mm |
| Centering Diameter | 58 mm |
| Brake Disc Thickness | 17 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Subaru |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Subaru | Levorg | Levorg GT Symmetrical AWD CVT | GT | 2015–2017 | Petrol | Estate | 4x4 | 1600cc 125KW 170HP |
| Subaru | Levorg | Levorg GT Symmetrical AWD CVT | GT | 2016–2018 | Petrol | Estate | 4x4 | 1600cc 125KW 170HP |
| Subaru | Levorg | Levorg GT Symmetrical AWD CVT | GT | 2019–2021 | Petrol | Estate | 4x4 | 1995cc 110KW 148HP |
Reviews
There are no reviews yet.