SKU: 0986478974
£161.08
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047024118119 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 62.1 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Replaces | 0986478973 |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented, Vented |
| Outer Diameter | 332 mm |
| Brake Disc Type | internally vented, Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 28.4 mm |
| Centering Diameter | 75 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Drill Diameter, up to | 16.7 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | X5 | X5 3.0d M Sport 5s Auto | D M Sport | 1932–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 173KW 232HP |
| BMW | X5 | X5 3.0d M Sport 5s Auto | D M Sport | 2005–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 173KW 232HP |
| BMW | X5 | X5 3.0d M Sport 7s Auto | D M Sport | 1992–2008 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 173KW 232HP |
| BMW | X5 | X5 3.0d SE 5s Auto | D SE | 2004–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 173KW 232HP |
| BMW | X5 | X5 3.0sd M Sport 7s Auto | SD M Sport | 2006–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | X5 | X5 3.0SI 7S A/C Auto | AC | 2007–0000 | Petrol | SUV | 4x4 | 2996cc 200KW 268HP |
| BMW | X5 | X5 M50D Auto | M50D | 1922–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 280KW 375HP |
| BMW | X5 | X5 M50D Auto | M50D | 2013–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 280KW 375HP |
| BMW | X5 | X5 SE 5s 3.0D Auto | D SE 5STR | 2006–2008 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 173KW 232HP |
| BMW | X5 | X5 SE 7s 3.0D Auto | D SE 7STR | 2004–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 173KW 232HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30d SE 5s Auto | XDrive 30D SE | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 173KW 232HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30d SE Auto | XDrive 30D SE | 2013–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 190KW 254HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30d SE Auto | XDrive 30D SE | 2014–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 190KW 254HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30I AC 5S A | XDrive 30I AC | 2008–0000 | Petrol | SUV | 4x4 | 2996cc 200KW 268HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30i M Sport 5s Auto | XDrive 30I M Sport | 2009–2014 | Petrol | SUV | 4x4 | 2996cc 200KW 268HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 35D AC 5s Auto | XDrive 35D AC | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 35d SE 5s Auto | XDrive 35D SE | 2008–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40D AC Auto | XDrive 40D AC | 2014–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 230KW 308HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40d M Sport Auto | XDrive 40D M Sport | 2010–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 225KW 302HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40d M Sport Auto | XDrive 40D M Sport | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 230KW 308HP |
Reviews
There are no reviews yet.