SKU: 0986479044
£95.04
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 66.2 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Vented |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 18.4 mm |
| Centering Diameter | 75 mm |
| Brake Disc Thickness | 20 mm |
| Drill Diameter, up to | 16.7 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | 1 Series | 125i M Sport | 125I M Sport | 2012–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 214HP |
| BMW | 1 Series | 125i M Sport | 125I M Sport | 2012–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 214HP |
| BMW | 1 Series | 125i M Sport | 125I M Sport | 2012–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 214HP |
| BMW | 1 Series | 125i M Sport | 125I M Sport | 2013–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 214HP |
| BMW | 1 Series | 125i M Sport | 125I M Sport | 2013–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 214HP |
| BMW | 1 Series | 125i M Sport | 125I M Sport | 2015–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 215HP |
| BMW | 1 Series | 125i M Sport | 125I M Sport | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 215HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Auto | 125I M Sport | 2012–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 214HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Auto | 125I M Sport | 2012–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 214HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Auto | 125I M Sport | 2012–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 214HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Auto | 125I M Sport | 2012–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 214HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Auto | 125I M Sport | 2013–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 214HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Auto | 125I M Sport | 2013–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 214HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Auto | 125I M Sport | 2015–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 215HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Auto | 125I M Sport | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 215HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Auto | 125I M Sport | 2016–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 165KW 221HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Auto | 125I M Sport | 2016–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 165KW 221HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Auto | 125I M Sport | 2019–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 165KW 221HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Auto | 125I M Sport | 2019–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 165KW 221HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Shadow Edition A | 125I M Sport Shadow Edition | 2019–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 165KW 221HP |
| BMW | 1 Series | 125I M Sport Shadow Edition A | 125I M Sport Shadow Edition | 2019–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 165KW 221HP |
| BMW | 1 Series | 125i M Sport Shadow Edition Auto | 125I M Sport Shadow Edition | 2017–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 165KW 221HP |
| BMW | 1 Series | 125i M Sport Shadow Edition Auto | 125I M Sport Shadow Edition | 2017–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 165KW 221HP |
| BMW | 1 Series | 125i M Sport T | 125I M Sport | 2012–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 214HP |
| BMW | 1 Series | 125i M Sport T Auto | 125I M Sport | 2012–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 160KW 214HP |
Reviews
There are no reviews yet.