SKU: 0986479278
£160.31
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 82.5 mm |
| Surface | Oiled |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Inner Diameter | 25 mm |
| Outer Diameter | 240 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 4 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 7 mm |
| Centering Diameter | 54.98 mm |
| Brake Disc Thickness | 8 mm |
| Additional Information 2 | with ABS sensor ring, with wheel bearing |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Renault | CLIO | Clio 16v Williams | 1993–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 80KW 108HP | |
| Renault | CLIO | Clio 20th dCi 88 | 20th DCI | 2010–0000 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 65KW 88HP |
| Renault | CLIO | Clio Dynamique TomTom 16V | Dynamique TomTom 16V | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 55KW 75HP |
| Renault | CLIO | Clio Dynamique TomTom 16V | Dynamique TomTom 16V | 2010–2011 | Petrol | Estate | 4x2 | 1149cc 55KW 75HP |
| Renault | CLIO | Clio Expression dCi Eco2 | Expression DCI Eco2 | 2012–0000 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 65KW 88HP |
| Renault | CLIO | Clio I-Music 16v | I-Music 16V | 2009–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 55KW 74HP |
| Renault | CLIO | Clio I-Music DCi Eco2 | I-Music DCI Eco2 | 2012–0000 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 65KW 88HP |
| Renault | CLIO | Clio Privilege dCi 106 | Privilege DCI 106 | 2006–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 79KW 106HP |
| Renault | CLIO | Clio Renault Sport 172 CUP | Renault Sport 172 Cup 16V | 2001–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 128KW 172HP |
| Renault | CLIO | Clio Renault Sport 180 | Renault Sport 180 16V | 2003–0000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 134KW 180HP |
| Renault | CLIO | Clio Renault Sport 182 16v | Renault Sport 182 Cup 16V | 2004–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 135KW 182HP |
| Renault | CLIO | Clio Renault Sport 182 16v | Renault Sport 182 16V | 2004–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 135KW 182HP |
| Renault | CLIO | Clio Renault Sport Trophy 182 | Renault Sport 182 Trophy 16V | 2005–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 135KW 182HP |
| Renault | CLIO | Clio Williams 2 | Williams 2 | 1994–1996 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 80KW 108HP |
| Renault | CLIO | Renault Sport Clio 16v | Renault Sport 172 16V | 2001–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 128KW 172HP |
| Renault Trucks | 50 Series | Unspecified | GF151 | 1980–0000 | Diesel | 4X2 | 0cc 108KW 146HP | |
| Renault Trucks | 50 Series E | Unspecified | R340.22TD | 1988–0000 | Diesel | 6X2 | 0cc 250KW 336HP | |
| Renault Trucks | 50 Series E | Unspecified | G200.17D | 1990–0000 | Diesel | 4X2 | 0cc 146KW 196HP | |
| Renault Trucks | 50 Series E | Unspecified | R380.22TD S | 1990–0000 | Diesel | 6X2 | 0cc 278KW 374HP | |
| Renault Trucks | B Range | Unspecified | G340TI.18D DB | 1991–0000 | Diesel | 4X2 | 0cc 252KW 338HP | |
| Renault Trucks | B Range | Unspecified | G330.22TD | 1991–0000 | Diesel | 6X2 | 0cc 243KW 326HP | |
| Renault Trucks | B Range | Unspecified | R340TI.22TD S | 1992–0000 | Diesel | 6X2 | 0cc 252KW 338HP | |
| Renault Trucks | B Range | Unspecified | R385TI.22TD S | 1992–0000 | Diesel | 6X2 | 0cc 287KW 385HP | |
| Renault Trucks | B Range | Unspecified | R340TI.23TD S | 1992–0000 | Diesel | 6X2 | 0cc 289KW 388HP | |
| Renault Trucks | Other Models | Unspecified | G290.22TD | 1985–0000 | Diesel | 6X2 | 0cc 214KW 287HP | |
| Renault Trucks | Other Models | Unspecified | G260.22TD (S) | 1985–0000 | Diesel | 6X2 | 0cc 192KW 258HP | |
| Renault Trucks | Other Models | Unspecified | G260.22TD | 1985–0000 | Diesel | 6X2 | 0cc 192KW 258HP | |
| Renault Trucks | Renault | Unspecified | G170.16D (S) | 1984–0000 | Diesel | 4X2 | 0cc 126KW 169HP | |
| Renault Trucks | Renault | Unspecified | G170.16 | 1984–0000 | Diesel | 4X2 | 0cc 126KW 169HP | |
| Renault Trucks | Renault | Unspecified | G170.16D (S) | 1984–0000 | Diesel | 4X2 | 0cc 126KW 169HP |
Reviews
There are no reviews yet.