SKU: 0986479371
£81.84
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 63.8 mm |
| Surface | Oiled |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 262 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 4 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 8.4 mm |
| Centering Diameter | 62.55 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Drill Diameter, up to | 12.5 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Hyundai |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hyundai | GETZ | Getz Atlantic | Atlantic | 2006–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 48KW 64HP |
| Hyundai | GETZ | Getz CDX | CDX | 2005–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1399cc 71KW 95HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSi | GSI | 2002–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 46KW 62HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSi | GSI | 2002–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 46KW 62HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSi | GSI | 2002–2008 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1341cc 60KW 80HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSi | GSI | 2002–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1341cc 60KW 80HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSi | GSI | 2005–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 48KW 65HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSi | GSI | 2005–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1399cc 71KW 95HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSi | GSI | 2005–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 48KW 65HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSi | GSI | 2005–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1399cc 71KW 95HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSI Auto | GSI | 2003–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1341cc 60KW 80HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSI Auto | GSI | 2006–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1399cc 71KW 95HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSI CRTD | CRTD GSI | 2004–2005 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1493cc 60KW 81HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSI CRTD | CRTD GSI | 2005–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1493cc 65KW 87HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSi SE | GSI SE | 2005–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 48KW 65HP |
Reviews
There are no reviews yet.