SKU: 0986479767
£96.41
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047024943643 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 46.3 mm |
| Surface | Oiled |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Vented |
| Outer Diameter | 275 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 19 mm |
| Centering Diameter | 55 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Drill Diameter, up to | 14.3 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Toyota |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Urban Cruiser | Urban Cruiser D-4D | D-4D | 2009–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Urban Cruiser | Urban Cruiser D-4D | D-4D | 2010–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Urban Cruiser | Urban Cruiser VVT-i | VVT-I | 2009–2011 | Petrol | SUV | 4x2 | 1329cc 74KW 100HP |
| Toyota | Urban Cruiser | Urban Cruiser VVT-i | VVT-I | 2010–2012 | Petrol | SUV | 4x2 | 1329cc 73KW 100HP |
Reviews
There are no reviews yet.