SKU: 0986479A60
£146.80
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047025362795 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 51.1 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | Alloyed/High-carbon |
| Rotor Style | Perforated, Vented |
| Outer Diameter | 320 mm |
| Brake Disc Type | Perforated, Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 28 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Drill Diameter, up to | 15.3 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-AMG | A-Class | AMG A 45 4Matic Auto | AMG A 45 4Matic | 2015–2018 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1991cc 280KW 375HP |
| Mercedes-AMG | A-Class | AMG A 45 4Matic Premium Auto | AMG A 45 4Matic Premium | 2015–2018 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1991cc 280KW 375HP |
| Mercedes-AMG | A-Class | AMG A 45 Yellow Night Edition 4Matic Auto | AMG A 45 4Matic YelLow Night Edition | 2017–2018 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1991cc 280KW 375HP |
| Mercedes-AMG | A-Class | AMG A45 4Matic Petronas World Champion Edition Auto | AMG A 45 4Matic Petronas 15 World Champion Edition | 2016–2017 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1991cc 280KW 375HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A 250 4Matic AMG Auto | A 250 4Matic AMG | 2015–2018 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1991cc 160KW 215HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A 250 4Matic AMG Premium Auto | A 250 4Matic AMG Premium | 2015–2018 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1991cc 160KW 215HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A 250 AMG | A 250 AMG | 2015–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1991cc 160KW 215HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A 250 AMG Auto | A 250 AMG | 2015–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1991cc 160KW 215HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A 250 AMG Premium | A 250 AMG Premium | 2015–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1991cc 160KW 215HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A 250 AMG Premium Auto | A 250 AMG Premium | 2015–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1991cc 160KW 215HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A 250 AMG WhiteArt | A 250 AMG WhiteArt | 2017–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1991cc 160KW 215HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A 250 AMG WhiteArt 4Matic Auto | A 250 4Matic AMG WhiteArt | 2017–2018 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1991cc 160KW 215HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A 250 AMG WhiteArt Auto | A 250 AMG WhiteArt | 2017–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1991cc 160KW 215HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A 250 AMG WhiteArt Premium | A 250 AMG WhiteArt Premium | 2017–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1991cc 160KW 215HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A 250 AMG WhiteArt Premium 4Matic Auto | A 250 4Matic AMG WhiteArt Premium | 2017–2018 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1991cc 160KW 215HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A 250 AMG WhiteArt Premium Auto | A 250 AMG WhiteArt Premium | 2017–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1991cc 160KW 215HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A250 4Matic Engineered Edition by AMG Auto | A250 4Matic Engineered by AMG | 2013–2016 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1991cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A250 AMG Sport 4Matic Auto | A250 AMG Sport 4Matic | 2013–2015 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1991cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A250 BlueEfficiency AMG Sport Auto | A250 BlueEfficiency AMG Sport | 2012–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1991cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A250 BlueEfficiency Engineered Edition by AMG Auto | A250 BlueEfficiency Engineered by AMG | 2012–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1991cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A45 AMG 4Matic Auto | A45 AMG 4Matic | 2013–2017 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1991cc 265KW 360HP |
Reviews
There are no reviews yet.