SKU: 0986479G28
£84.74
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 45 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Outer Diameter | 284 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 8.4 mm |
| Centering Diameter | 76 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Drill Diameter, up to | 12.5 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Hyundai |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hyundai | Kona | Kona Iron Man Edition Semi-Auto | Iron Man Edition | 2019–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1591cc 130KW 175HP |
| Hyundai | Kona | Kona Play TGDi | T-GDI Play | 2019–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 998cc 88KW 118HP |
| Hyundai | Kona | Kona Premium CRDi Semi-Auto | CRDI Premium | 2019–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 100KW 134HP |
| Hyundai | Kona | Kona Premium GDi HEV Semi-Auto | GDI Premium | 2019–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 1580cc 104KW 139HP |
| Hyundai | Kona | Kona Premium GDi HEV Semi-Auto | GDI Premium | 2021–2024 | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 1580cc 104KW 139HP |
| Hyundai | Kona | Kona Premium GT 4x4 Semi-Auto | Premium GT | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 1591cc 130KW 175HP |
| Hyundai | Kona | Kona Premium GT 4x4 Semi-Auto | Premium GT | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 1591cc 130KW 175HP |
| Hyundai | Kona | Kona Premium GT 4x4 Semi-Auto | Premium GT | 2019–… | Petrol | SUV | 4x4 | 1591cc 130KW 175HP |
| Hyundai | Kona | Kona Premium SE CRDi Semi-Auto | CRDI Premium SE | 2019–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 100KW 134HP |
| Hyundai | Kona | Kona Premium SE GDi HEV Semi-Auto | GDI Premium SE | 2019–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 1580cc 104KW 139HP |
| Hyundai | Kona | Kona SE Connect GDi HEV Semi-Auto | GDI SE Connect | 2021–2024 | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 1580cc 104KW 139HP |
| Hyundai | Kona | Kona SE CRDi Semi-Auto | CRDI SE | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 100KW 134HP |
| Hyundai | Kona | Kona SE GDi HEV Semi-Auto | GDI SE | 2019–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 1580cc 104KW 139HP |
| Hyundai | Kona | Kona Ultimate GDi HEV Semi-Auto | GDI Ultimate | 2021–2023 | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 1580cc 104KW 139HP |
| Hyundai | Kona | Kona Ultimate TGDi MHEV | T-GDI Ultimate | 2021–2024 | Petrol | SUV | 4x2 | 998cc 88KW 118HP |
Reviews
There are no reviews yet.