SKU: 0986479H16
£78.62
In stock
Only 1 left in stock
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 58 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 284 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 8.4 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Drill Diameter, up to | 12.3 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ssangyong | Korando | Korando 60th Anniversary | 60th Anniversary | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 109KW 147HP |
| Ssangyong | Korando | Korando 60th Anniversary Auto | 60th Anniversary | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 129KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando CS | CS | 2015–2016 | Diesel | Car Derived Van | 4x2 | 1998cc 109KW 147HP |
| Ssangyong | Korando | Korando CSE TD 4x2 | CSE | 2016–2018 | Diesel | Car Derived Van | 4x2 | 2157cc 131KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando CSLX AWD | CSLX | 2014–0000 | Diesel | Car Derived Van | 4x4 | 1998cc 109KW 147HP |
| Ssangyong | Korando | Korando CSLX AWD Auto | CSLX | 2015–2015 | Diesel | Car Derived Van | 4x4 | 1998cc 129KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando CSX | CSX | 2014–2015 | Diesel | Car Derived Van | 4x4 | 1998cc 109KW 147HP |
| Ssangyong | Korando | Korando CSX AWD | CSX AWD | 2012–2015 | Diesel | Car Derived Van | 4x4 | 1998cc 109KW 147HP |
| Ssangyong | Korando | Korando ELX4 Auto | ELX4 | 2013–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 129KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando EX AWD | EX | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 129KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando GES | GES | 2012–2012 | Petrol | SUV | 4x2 | 1998cc 109KW 147HP |
| Ssangyong | Korando | Korando GS | GS | 2012–2012 | Petrol | SUV | 4x2 | 1998cc 109KW 147HP |
| Ssangyong | Korando | Korando LE | LE | 2018–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1998cc 109KW 146HP |
| Ssangyong | Korando | Korando S | S | 2011–2014 | Diesel | SUV | 4x2 | 1998cc 129KW 175HP |
| Ssangyong | Korando | Korando SE | SE | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1998cc 109KW 146HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli ELX | ELX | 2015–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1597cc 94KW 126HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli ELX T | ELX | 2020–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1497cc 120KW 160HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli ELX TD | ELX | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 84KW 113HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli ELX TD 4x4 | ELX | 2015–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1597cc 84KW 113HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli ELX TD 4x4 Auto | ELX | 2015–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 1597cc 84KW 113HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli ELX TD Auto | ELX | 2015–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 84KW 113HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli EX | EX | 2015–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1597cc 94KW 126HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli EX | EX | 2019–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1597cc 94KW 126HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli LE | LE | 2019–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1597cc 94KW 126HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli LE TD Auto | LE | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 84KW 113HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli TD Se | SE | 2015–2018 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 84KW 113HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli Ultimate TD | Ultimate | 2020–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 100KW 134HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli XLV ELX TD Auto | ELX | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 84KW 113HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli XLV EX TD Auto | EX | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 84KW 113HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli XLV Ultimate TD | Ultimate | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 84KW 113HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli XLV Ultimate TD 4x4 Auto | Ultimate | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1597cc 84KW 113HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli XLV Ultimate TD 4x4 Auto | Ultimate | 2018–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 1597cc 84KW 113HP |
| Ssangyong | Tivoli | Tivoli XLV Ultimate TD Auto | Ultimate | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 84KW 113HP |
Reviews
There are no reviews yet.