SKU: 7182332
£127.06
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 54 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Vented |
| Outer Diameter | 304 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 71.1 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Drill Diameter, up to | 13.2 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Reviews
There are no reviews yet.