SKU: 0986477129
105,39 £
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Function | Brake Drum |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 63.4 mm |
| Total Br. Drum Height | 89.5 mm |
| Br. Drum outer diameter | 279 mm |
| Inner Brake Drum Height | 68 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Inner Brake Drum Diameter | 228.8 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Ford |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T200 Trend CDPF | T200 Trend LR Panel Van CDPF | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T220 Double Cab CDPF | T220 LR DCB CDPF | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T220 Limited | T220 Limited LR Panel Van | 2009–2009 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T220 Limited CDPF | T220 Limited LR Panel Van CDPF | 2010–2011 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T220 Trend Double Cab | T220 Trend LR DCB | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T230 | T230 HR Panel Van | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T230 CDPF | T230 HR Panel Van CDPF | 2009–2012 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T230 D/C | T230 HR DCB | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T230 Double Cab CDPF | T230 HR DCB CDPF | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T230 Limited | T230 Limited HR Panel Van | 2010–2010 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T230 Trend CDPF | T230 Trend HR Panel Van CDPF | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect L210 | T210 LWB Panel Van | 2003–2007 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 1796cc 85KW 114HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect T200 LX110 | TDCI T200 LX SWB Panel Van 110 | 2006–2009 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 108HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect T220 LX110 | TDCI T220 LX SWB Panel Van 110 | 2006–2009 | Diesel | Panel Van | 4x4 | 1753cc 81KW 108HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect T230 LX110 | TDCI T230 LX LWB Panel Van 110 | 2006–2009 | Diesel | Panel Van | 4x4 | 1753cc 81KW 108HP |
Reviews
There are no reviews yet.