SKU: 0986477214
£186.56
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047025225755 |
| Product type | Brake Drum |
| Function | Brake Drum |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Holes: | 4 |
| Centering Diameter | 52 mm |
| Total Br. Drum Height | 76 mm |
| Br. Drum outer diameter | 234 mm |
| Inner Brake Drum Height | 50 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Inner Brake Drum Diameter | 203.3 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Renault |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Renault | Twingo | Twingo Bizu | Bizu | 2011–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 55KW 75HP |
| Renault | Twingo | Twingo Dynamique 75 | Dynamique | 2007–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 55KW 75HP |
| Renault | Twingo | Twingo Dynamique 75 | Dynamique | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 55KW 75HP |
| Renault | Twingo | Twingo Dynamique Energy TCe S/S | Dynamique Energy TCE S/S | 2014–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 898cc 66KW 90HP |
| Renault | Twingo | Twingo Dynamique S Energy TCe S/S | Dynamique S Energy TCE S/S | 2015–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 898cc 66KW 90HP |
| Renault | Twingo | Twingo Dynamique S TCe S/S Auto | Dynamique S TCE | 2015–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 898cc 66KW 90HP |
| Renault | Twingo | Twingo Dynamique TCe Auto | Dynamique TCE | 2015–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 898cc 66KW 90HP |
| Renault | Twingo | Twingo Expression | Expression | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 43KW 57HP |
| Renault | Twingo | Twingo Expression | Expression | 2011–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 55KW 75HP |
| Renault | Twingo | Twingo Expression 16v | Expression 16V | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 55KW 75HP |
| Renault | Twingo | Twingo Expression AC | Expression AC | 2011–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 55KW 75HP |
| Renault | Twingo | Twingo Freeway | Freeway | 2009–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 43KW 57HP |
| Renault | Twingo | Twingo Gordini | Gordini | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 75KW 100HP |
| Renault | Twingo | Twingo Gordini | Gordini | 2012–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 75KW 100HP |
| Renault | Twingo | Twingo GT TCe 100 | GT | 2007–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 74KW 99HP |
| Renault | Twingo | Twingo I-Music | I-Music | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 55KW 75HP |
| Renault | Twingo | Twingo I-Music | I-Music | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 55KW 75HP |
| Renault | Twingo | Twingo Iconic TCe | Iconic TCE | 2016–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 898cc 66KW 90HP |
| Renault | Twingo | Twingo Iconic TCe | Iconic TCE | 2018–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 898cc 66KW 90HP |
| Renault | Twingo | Twingo Iconic TCe Auto | Iconic TCE | 2016–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 898cc 66KW 90HP |
| Renault | Twingo | Twingo Iconic TCe Auto | Iconic TCE | 2018–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 898cc 66KW 90HP |
| Renault | Twingo | Twingo Pzaz | Pzaz | 2011–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1149cc 55KW 75HP |
| Renault | Twingo | Twingo Renault Sport 133 | Renault Sport | 2008–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 98KW 131HP |
Reviews
There are no reviews yet.