SKU: 0986479454
£121.31
In stock
In stock (0 available)
| Product type | Brake Disc Rotor |
|---|---|
| Height | 49.3 mm |
| Surface | Oiled |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 295 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 24 mm |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Drill Diameter, up to | 14.6 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Brand | Bosch |
| Key Compatible Vehicles | Toyota |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection D-4D | D-4D Colour Collection | 2005–2007 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Corolla | Corolla D-4D Diesel Collection | D-4D Diesel Collection | 2003–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla D-4D Diesel Collection | D-4D Diesel Collection | 2003–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 D-4D | D-4D T2 | 2003–2004 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1995cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 D-4D | D-4D T2 | 2003–2004 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 D-4D | D-4D T2 | 2004–2007 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 D4D | D-4D T2 | 2002–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 D4D | D-4D T2 | 2003–2007 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 D-4D | D-4D T3 | 2002–2004 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1995cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 D-4D | D-4D T3 | 2002–2006 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 D-4D | D-4D T3 | 2004–2007 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 D4D | D-4D T3 | 2001–2004 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 D4D | D-4D T3 | 2001–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 D4D | D-4D T3 | 2002–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 D4D | D-4D T3 | 2003–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
Reviews
There are no reviews yet.