SKU: 08.E958.21
£248.30
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 39.5 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 260 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE – UV Coated |
| Minimum thickness | 7 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 8 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| EAN | 08020584326343 |
| Key Compatible Vehicles | Renault |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Renault | Zoe | Zoe Business EV 50 | Business | 2021–2022 | Electric | Car Derived Van | 4x2 | 80KW 107HP |
| Renault | Zoe | Zoe Business Rapid Charge EV50 | Business | 2021–2022 | Electric | Car Derived Van | 4x2 | 80KW 107HP |
| Renault | Zoe | Zoe Business+ Rapid Charge EV50 | Business Plus | 2021–2022 | Electric | Car Derived Van | 4x2 | 80KW 107HP |
| Renault | Zoe | Zoe Dynamique Nav ZE 40 Auto | Dynamique Nav | 2016–2019 | Electric | Hatchback | 4x2 | 68KW 91HP |
| Renault | Zoe | Zoe i Business ZE 50 | I Business | 2021–0000 | Electric | Car Derived Van | 4x2 | 80KW 107HP |
| Renault | Zoe | Zoe i Business ZE50 | I Business | 2021–2022 | Electric | Car Derived Van | 4x2 | 80KW 107HP |
| Renault | Zoe | Zoe i GT Line ZE50 | I GT Line | 2019–2021 | Electric | Hatchback | 4x2 | 100KW 134HP |
| Renault | Zoe | Zoe i Iconic Rapid Charge ZE50 | I Iconic | 2020–2021 | Electric | Hatchback | 4x2 | 100KW 134HP |
| Renault | Zoe | Zoe i Play ZE50 | I Play | 2019–2021 | Electric | Hatchback | 4x2 | 80KW 107HP |
| Renault | Zoe | Zoe i Signature Nav ZE 40 Auto | I Signature Nav | 2016–0000 | Electric | Hatchback | 4x2 | 68KW 91HP |
| Renault | Zoe | Zoe Iconic EV 50 | Iconic | 2022–2023 | Electric | Hatchback | 4x2 | 80KW 107HP |
| Renault | Zoe | Zoe Iconic ZE 50 | Iconic | 2019–0000 | Electric | Hatchback | 4x2 | 80KW 107HP |
| Renault | Zoe | Zoe S Edition Nav ZE 40 Auto | S Edition Nav | 2019–2020 | Electric | Hatchback | 4x2 | 80KW 108HP |
| Renault | Zoe | Zoe Signature Nav Quick Charge ZE 40 Auto | Signature Nav | 2018–2019 | Electric | Hatchback | 4x2 | 65KW 87HP |
| Renault | Zoe | Zoe Signature Nav ZE 40 Auto | Signature Nav | 2018–2020 | Electric | Hatchback | 4x2 | 80KW 108HP |
Reviews
There are no reviews yet.