SKU: 09.9767.11
£135.36
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 42 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 330 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 20 mm |
| Tightening torque | 120 Nm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | A6 | A6 Allroad FSI Quattro | FSI Allroad Quattro | 2007–2008 | Petrol | Estate | 4x4 | 3123cc 190KW 256HP |
| Audi | A6 | A6 Allroad FSI Quattro Auto | FSI Allroad Quattro | 2007–2008 | Petrol | Estate | 4x4 | 3123cc 190KW 256HP |
| Audi | A6 | A6 Allroad FSI Quattro Auto | Allroad FSI Quattro | 2007–2009 | Petrol | Estate | 4x4 | 4163cc 261KW 350HP |
| Audi | A6 | A6 Allroad TDI Quattro | Allroad TDI Quattro | 2008–2012 | Diesel | Estate | 4x4 | 2967cc 177KW 237HP |
| Audi | A6 | A6 Allroad TDI Quattro Auto | Allroad TDI Quattro | 2007–2012 | Diesel | Estate | 4x4 | 2967cc 177KW 237HP |
| Audi | A6 | A6 Allroad TDI Quattro Auto | Allroad TDI Quattro | 2008–2012 | Diesel | Estate | 4x4 | 2698cc 140KW 187HP |
| Audi | A6 | A6 Allroad TFSI Quattro Auto | Allroad TFSI Quattro | 2008–2012 | Petrol | Estate | 4x4 | 2995cc 213KW 286HP |
| Audi | A6 | A6 S Line FSI Quattro | FSI Quattro S Line | 2005–2008 | Petrol | Estate | 4x4 | 3123cc 188KW 252HP |
| Audi | A6 | A6 SE FSI | FSI SE | 2004–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 3123cc 188KW 252HP |
| Audi | A6 | A6 SE FSI CVT | FSI SE | 2005–2008 | Petrol | Saloon | 4x2 | 3123cc 188KW 252HP |
| Audi | A6 | A6 SE FSI CVT | FSI SE | 2005–2008 | Petrol | Estate | 4x2 | 3123cc 188KW 252HP |
| Audi | A6 | Allroad TDI Quattro Auto | TDI Allroad TDV Quattro | 2002–2009 | Diesel | Estate | 4x4 | 2698cc 132KW 177HP |
| Audi | A6 | Allroad TDI Quattro TDV | TDI Allroad Quattro TDV | 2006–2009 | Diesel | Estate | 4x4 | 2967cc 171KW 229HP |
| Audi | A6 | Allroad TDI Quattro TDV A | Allroad Quattro DPF | 2008–2008 | Diesel | Estate | 4x4 | 2698cc 132KW 177HP |
| Audi | A6 | Allroad TDI Quattro TDV Auto | TDI Allroad TDV Quattro | 2002–2009 | Diesel | Estate | 4x4 | 2967cc 173KW 233HP |
Reviews
There are no reviews yet.