SKU: 09.D252.21
£171.10
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 40 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 272 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 20 mm |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Suzuki | Swift | Swift GL 3dr | GL | 2007–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1328cc 68KW 91HP |
| Suzuki | Swift | Swift GLS Sky 2 | GLS Sky 2 | 2002–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 993cc 39KW 52HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ2 | SZ2 | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1328cc 67KW 90HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ2 | SZ2 | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1328cc 67KW 90HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ2 | SZ2 | 2010–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ2 | SZ2 | 2010–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ2 | SZ2 | 2010–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ2 | SZ2 | 2011–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ2 | SZ2 | 2013–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ2 | SZ2 | 2013–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ2 | SZ2 | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ2 | SZ2 | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ3 | SZ3 | 2010–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ3 DDIS | SZ3 DDIS | 2010–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1248cc 55KW 73HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ4 | SZ4 | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1328cc 67KW 90HP |
Reviews
There are no reviews yet.