SKU: 09.N284.21
£161.55
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584232408 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 52 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 316 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 30.5 mm |
| Centering Diameter | 64 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Ford |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ford | Galaxy | Galaxy Edge TDCi 140 Auto | Edge TDCI | 2008–0000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 104KW 140HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Ghia 140 TDCi | Ghia TDCI | 2022–2022 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 105KW 143HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium EcoBlue | Titanium EcoBlue | 2018–2021 | Diesel | MPV | 4x2 | 1996cc 110KW 147HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium EcoBlue | Titanium EcoBlue | 2019–2021 | Diesel | MPV | 4x2 | 1996cc 110KW 147HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium EcoBlue 4x4 Auto | Titanium EcoBlue | 2019–2021 | Diesel | MPV | 4x4 | 1996cc 140KW 187HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium EcoBlue Auto | Titanium EcoBlue | 2018–2021 | Diesel | MPV | 4x2 | 1996cc 140KW 187HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium EcoBlue Auto | Titanium EcoBlue | 2018–2021 | Diesel | MPV | 4x2 | 1996cc 110KW 147HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium EcoBlue Auto | Titanium EcoBlue | 2019–2021 | Diesel | MPV | 4x2 | 1996cc 110KW 147HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium TDCi | Titanium TDCI | 2013–0000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 103KW 138HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium TDCi | Titanium TDCI | 2015–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 132KW 177HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium TDCi Auto | Titanium TDCI | 2013–0000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 103KW 138HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium TDCi Auto | Titanium TDCI | 2015–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 132KW 177HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium X EcoBlue | Titanium X EcoBlue | 2018–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1996cc 110KW 147HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium X EcoBlue | Titanium X EcoBlue | 2018–2020 | Diesel | MPV | 4x2 | 1996cc 140KW 187HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium X EcoBlue Auto | Titanium X EcoBlue | 2018–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1996cc 110KW 147HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium X TDCI | Titanium X TDCI | 2012–0000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 103KW 138HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium X TDCI | Titanium X TDCI | 2015–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium X TDCi 138 Auto | Titanium X TDCI | 2010–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 103KW 138HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium X TDCi Auto | Titanium X TDCI | 2013–0000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 103KW 138HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium X TDCi Auto | Titanium X TDCI | 2015–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 132KW 177HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium X TDCi Auto | Titanium X TDCI | 2015–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 154KW 207HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Titanium X TDCi Auto | Titanium X TDCI | 2016–0000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Zetec 140 TDCi | Zetec TDCI | 2008–0000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 105KW 143HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Zetec EcoBlue | Zetec EcoBlue | 2018–2020 | Diesel | MPV | 4x2 | 1996cc 88KW 118HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Zetec EcoBlue Auto | Zetec EcoBlue | 2018–2021 | Diesel | MPV | 4x2 | 1996cc 110KW 147HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Zetec EcoBlue Auto | Zetec EcoBlue | 2019–2021 | Diesel | MPV | 4x2 | 1996cc 110KW 147HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Zetec TDCi | Zetec TDCI | 2011–0000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 103KW 138HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Zetec TDCi | Zetec TDCI | 2013–0000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 103KW 138HP |
| Ford | Galaxy | Galaxy Zetec TDCi | Zetec TDCI | 2015–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 88KW 118HP |
Reviews
There are no reviews yet.