SKU: FBR051
£172.14
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake System | BREMBO |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 48 mm |
| Extra Description | PRIME LINE |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Placement on Vehicle | behind the axle, Front Axle Right |
| Paired article numbers | F BR 050 |
| for brake disc diameter | 330 mm |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | V-Class | V 220 D AMG Line Auto | V 220 D AMG Line | 2017–2019 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 161HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V 220 D AMG Line Auto | V 220 D AMG Line XL | 2017–2019 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 161HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V 220 D AMG Line Auto | V 220 D AMG Line L | 2017–2019 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 161HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V 220 D AMG Line Marco Polo Horizon Auto | V 220 D AMG Line Marco Polo Horizon | 2018–2019 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 161HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V 220 D Sport Marco Polo Auto | V 220 D Sport Marco Polo | 2017–2019 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 161HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V 250 D AMG Line Auto | V 250 D AMG Line XL | 2017–2021 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 140KW 188HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V 250 D AMG Line Marco Polo Auto | V 250 D AMG Line Marco Polo | 2017–2019 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 140KW 188HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V 250 D AMG Line Marco Polo Horizon Auto | V 250 D AMG Line Marco Polo Horizon | 2018–2019 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 140KW 188HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V220 D Sport Auto | V220 D Sport | 2015–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 161HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V220 SE Bluetec Auto | V220 BlueTec SE | 2007–2017 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 161HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V220 SE Bluetec Auto | V220 BlueTec SE | 2015–2017 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 161HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V250 D Sport Auto | V250 D Sport | 2016–2017 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 140KW 188HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V250 D Sport Auto | V250 D Sport | 2016–2017 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 140KW 188HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V250 D Sport Auto | V250 D Sport | 2016–2020 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 140KW 188HP |
| Mercedes-Benz | V-Class | V250 Sport Bluetec Auto | V250 BlueTec Sport | 2015–2021 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 140KW 188HP |
Reviews
There are no reviews yet.