SKU: 09.A972.11
€169.30
In stock
In stock (0 available)
| Product type | Brake Disc Rotor |
|---|---|
| Height | 48 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 315 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 21.5 mm |
| Tightening torque | 150 Nm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 23 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Brand | Brembo |
Reviews
There are no reviews yet.