SKU: 16198
£107.62
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 91 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 324 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 6 -Hole |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Internal Thread Size: | 5, M12 x 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 140 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | Vario | Unspecified | 614D LWB Chassis Cab | 2006–0000 | Diesel | 4x2 | 4249cc 100KW 134HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Unspecified | 618D LWB Mobility Van Day | 2007–0000 | Diesel | 4x2 | 4249cc 132KW 177HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Unspecified | 618D LWB Coach Van Day | 2007–0000 | Diesel | 4x2 | 4249cc 132KW 177HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Unspecified | 618D MWB Chassis Cab Day | 2007–0000 | Diesel | 4x2 | 4249cc 132KW 177HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Unspecified | 618D MWB Mobility Van Day | 2007–0000 | Diesel | 4x2 | 4249cc 132KW 177HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Vario 613d LWB | 613D LWB Mobility Van Day | 2006–2011 | Diesel | 4x2 | 4249cc 96KW 129HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Vario 613d LWB | 613D LWB Day Chassis Cab | 2007–2008 | Diesel | 4x2 | 4249cc 96KW 129HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Vario 613d MWB | 613D MWB Day Chassis Cab | 2007–2009 | Diesel | 4x2 | 4249cc 96KW 129HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Vario 613d MWB | 613D MWB Mobility Van Day | 2011–2013 | Diesel | 4x2 | 4249cc 96KW 129HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Vario 614d LWB | 614D LWB Coach Van | 2006–2006 | Diesel | 4x2 | 4249cc 100KW 134HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Vario 614d LWB | 614D LWB Panel Van | 2006–2006 | Diesel | 4x2 | 4249cc 100KW 134HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Vario 614d LWB | 614D LWB Mobility Van | 2006–2007 | Diesel | 4x2 | 4249cc 100KW 134HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Vario 614d MWB | 614D MWB Mobility Van | 2006–2006 | Diesel | 4x2 | 4249cc 100KW 134HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Vario 616d LWB | 616D LWB Panel Van Day | 2008–2011 | Diesel | 4x2 | 4249cc 116KW 156HP | |
| Mercedes-Benz | Vario | Vario 616d MWB | 616D MWB Mobility Van Day | 2007–2007 | Diesel | 4x2 | 4249cc 116KW 156HP |
Reviews
There are no reviews yet.