SKU: 10681
£101.64
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 83 mm |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 303 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Brake Disc Thickness | 16 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | G-Class | G 300 | G300 | 1990–2022 | Petrol | SUV | 4x4 | 2960cc 126KW 170HP |
| Mercedes-Benz | G-Class | G 350 AMG Line D 4Matic Auto | G 350 D 4Matic AMG Line | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 2925cc 210KW 281HP |
| Mercedes-Benz | G-Class | G 350 Night Edition D 4Matic Auto | G 350 D 4Matic Night Edition | 2017–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 180KW 241HP |
| Mercedes-Benz | G-Class | G300 Auto | 1990–2022 | Petrol | SUV | 4X4 | 2960cc 126KW 170HP | |
| Mercedes-Benz | G-Class | G300 CDI S/C | G300 CDI | 2010–0000 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 135KW 184HP |
| Mercedes-Benz | G-Class | G300 CDI S/C | G300 CDI | 2010–0000 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 135KW 184HP |
| Mercedes-Benz | G-Class | G300 D | G300 | 1990–2001 | Diesel | SUV | 4x4 | 2996cc 84KW 113HP |
| Mercedes-Benz | G-Class | G300 D Auto | G300 | 1991–1993 | Diesel | SUV | 4x4 | 2996cc 84KW 113HP |
| Mercedes-Benz | G-Class | G300 D LWB | G300 LWB | 1991–1993 | Diesel | SUV | 4x4 | 2996cc 84KW 113HP |
| Mercedes-Benz | G-Class | G300 D LWB Auto | G300 LWB | 1991–1993 | Diesel | SUV | 4x4 | 2996cc 84KW 113HP |
| Mercedes-Benz | G-Class | G300 LHD CDi | G300 CDI LHD | 2011–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 135KW 184HP |
| Mercedes-Benz | G-Class | G300 LWB | G300 LWB | 1991–2020 | Petrol | SUV | 4x4 | 2960cc 126KW 170HP |
| Mercedes-Benz | G-Class | G300 LWB Auto | 1991–2006 | Petrol | SUV | 4X4 | 2960cc 126KW 170HP | |
| Mercedes-Benz | G-Class | G350 Bluetec CDI Auto | G350 BlueTec | 2010–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | G-Class | G350 Bluetec CDI Auto | G350 CDI BlueTec | 2016–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 155KW 211HP |
Reviews
There are no reviews yet.