SKU: 108206
£62.25
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4054224082065 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 35 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Outer Diameter | 334 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 30 mm |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | 108207 |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Key Compatible Vehicles | Audi |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | TT | TT Coupe Quattro | V6 Quattro | 1999–2007 | Petrol | Coupe | 4x4 | 3189cc 184KW 247HP |
| Audi | TT | TT Quattro | Quattro | 2000–2010 | Petrol | Coupe | 4x4 | 3189cc 186KW 250HP |
| Audi | TT | TT Quattro | Quattro | 2001–2010 | Petrol | Convertible | 4x4 | 3189cc 186KW 250HP |
| Audi | TT | TT Quattro (180 bhp) | Quattro (180bhp) | 1999–2001 | Petrol | Coupe | 4x4 | 1781cc 134KW 180HP |
| Audi | TT | TT Quattro (180 bhp) | Roadster Quattro (180bhp) | 1999–2001 | Petrol | Convertible | 4x4 | 1781cc 132KW 177HP |
| Audi | TT | TT Quattro (180 bhp) | Quattro (180bhp) | 1999–2005 | Petrol | Coupe | 4x4 | 1781cc 134KW 180HP |
| Audi | TT | TT Quattro (180 bhp) | Roadster Quattro (180bhp) | 2000–2006 | Petrol | Convertible | 4x4 | 1781cc 134KW 180HP |
| Audi | TT | TT Quattro (225 bhp) | Quattro (225bhp) | 1997–2005 | Petrol | Coupe | 4x4 | 1781cc 167KW 225HP |
| Audi | TT | TT Quattro (225 bhp) | Roadster Quattro (225bhp) | 1999–2006 | Petrol | Convertible | 4x4 | 1781cc 167KW 225HP |
| Audi | TT | TT Quattro (250 bhp) Auto | V6 Quattro | 2000–2006 | Petrol | Convertible | 4x4 | 3189cc 184KW 247HP |
| Audi | TT | TT Quattro Auto | Quattro | 2003–2010 | Petrol | Coupe | 4x4 | 3189cc 186KW 250HP |
| Audi | TT | TT Quattro Sport | Quattro Sport | 2002–2006 | Petrol | Coupe | 4x4 | 1781cc 182KW 245HP |
| Audi | TT | TT Quattro Turbo | T Quattro 190bhp | 2005–2006 | Petrol | Coupe | 4x4 | 1781cc 141KW 190HP |
| Audi | TT | TT Quattro Turbo | T Quattro 190bhp | 2005–2006 | Petrol | Convertible | 4x4 | 1781cc 141KW 190HP |
| Audi | TT | TT Quattro(250 bhp) | V6 Quattro | 2004–2006 | Petrol | Convertible | 4x4 | 3189cc 184KW 247HP |
| Audi | TT | TT Quattro(250 bhp) | V6 Quattro | 2004–2006 | Petrol | Coupe | 4x4 | 3189cc 184KW 247HP |
| Audi | TT | TT S Line FSI Quattro | FSI Quattro S Line | 2008–0000 | Petrol | Convertible | 4x4 | 3189cc 184KW 247HP |
| Audi | TT | TT S Line FSI Quattro | FSI Quattro S Line | 2009–2010 | Petrol | Coupe | 4x4 | 3189cc 184KW 247HP |
| Audi | TT | TT S Line FSI Quattro Semi-Auto | FSI Quattro S Line | 2009–2010 | Petrol | Coupe | 4x4 | 3189cc 184KW 247HP |
| Audi | TT | TT S Line FSI Quattro Semi-Auto | FSI Quattro S Line | 2010–2010 | Petrol | Convertible | 4x4 | 3189cc 184KW 247HP |
Reviews
There are no reviews yet.