SKU: 108665
£147.53
In stock
Only 4 left in stock
| Brand | Febi |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Oiled |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 104.5 mm |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 280 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 10 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 12 mm |
| Additional Information 2 | with ABS sensor ring, with wheel bearing |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Renault |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Renault | Trafic | Trafic LL30 Advance Blue DCI Auto | LL30 Advance DCI | 2025–0000 | Diesel | MPV | 4X2 | 1997cc 125KW 167HP |
| Renault | Trafic | Trafic LL30 Extra Blue DCI Auto | LL30 Extra DCI | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 125KW 167HP |
| Renault | Trafic | Trafic SL28 Advance Blue DCI Auto | SL28 Advance DCI | 2025–0000 | Diesel | MPV | 4X2 | 1997cc 125KW 167HP |
| Renault | Trafic | Trafic SL28 Extra Blue dCi | SL28 Extra DCI | 2022–0000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 81KW 108HP |
| Renault | Trafic | Trafic SL29 Sport + dCi | SL29 Sport Plus DCI | 2008–0000 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 1996cc 86KW 115HP |
| Renault | Trafic | Trafic SL30 Extra Blue DCI Auto | SL30 Extra DCI | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 125KW 167HP |
| Renault | Trafic | Trafic SL30 Start Blue dCi | SL30 Start DCI | 2023–2024 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1997cc 96KW 130HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 29 Exclusive SWB Auto | 29 L1H1 P/V Exclusive | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 29 MWB | 29 L2H1 Platform Cab | 2023–2023 | Diesel | Platform Cab | 4x2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 29 Red LWB | 29 L2H1 P/C Red | 2025–0000 | Diesel | Platform Cab | 4X2 | 1997cc 125KW 167HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 29 Red SWB Auto | 29 L1H1 P/V Red | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 125KW 167HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 Exclusive LWB Auto | 30 L2H1 P/V Exclusive | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 Exclusive LWB Auto | 30 L2H1 P/V Exclusive | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 125KW 167HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 Exclusive SWB | 30 L1H1 P/V Exclusive | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 96KW 128HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 Exclusive SWB | 30 L1H1 P/V Exclusive | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 L1H1 Combi Auto | 30 L1H1 Combi | 2024–0000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 L2H1 Combi | 30 L2H1 Combi | 2024–2024 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 L2H1 Combi Red | 30 L2H1 Combi Red | 2025–0000 | Diesel | MPV | 4X2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 Red LWB | 30 L2H1 P/V Red | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 81KW 108HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 Red LWB | 30 L2H1 P/V Red | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 81KW 108HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 Red LWB Auto | 30 L2H1 P/V Red | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 125KW 167HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 Red SWB | 30 L1H1 P/V Red | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 Red SWB | 30 L1H2 P/V Red | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 Red SWB | 30 L1H1 P/V Red | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 125KW 167HP |
| Renault Trucks | Trafic | Trafic 30 Red SWB | 30 L1H2 P/V Red | 2025–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1997cc 125KW 167HP |
Reviews
There are no reviews yet.