SKU: 19827
£51.09
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4027816198277 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 34.1 mm |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 280 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 10 mm |
| Centering Diameter | 63.5 mm |
| Brake Disc Thickness | 12 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Jaguar |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jaguar | X-Type | X-Type SE V6 | V6 SE | 2007–2008 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2495cc 145KW 194HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type Sovereign V6 | V6 Sovereign | 2007–2007 | Petrol | Estate | 4x4 | 2967cc 172KW 231HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type Sovereign V6 | V6 Sovereign | 2007–2007 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2495cc 145KW 194HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type Sovereign V6 | V6 Sovereign | 2007–2007 | Petrol | Estate | 4x4 | 2495cc 145KW 194HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type Sport Premium V6 | V6 Sport Premium | 2007–… | Petrol | Estate | 4x4 | 2967cc 172KW 231HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type Sport Premium V6 A | V6 Sport Premium | 2007–… | Petrol | Estate | 4x4 | 2495cc 145KW 194HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type Sport Premium V6 Auto | V6 Sport Premium | 2007–2008 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2495cc 145KW 194HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type V6 | V6 | 2001–2006 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2495cc 145KW 194HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type V6 | V6 | 2001–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2099cc 117KW 156HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type V6 Auto | V6 | 2002–2005 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2099cc 117KW 156HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type V6 SE | V6 SE | 2001–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2099cc 117KW 156HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type V6 SE Auto | V6 SE | 1999–2008 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2967cc 172KW 230HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type V6 SE Auto | V6 SE | 2002–2005 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2099cc 117KW 156HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type V6 Sport | V6 Sport | 2001–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2099cc 117KW 156HP |
| Jaguar | X-Type | X-Type V6 Sport Auto | V6 Sport | 2002–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2099cc 117KW 156HP |
Reviews
There are no reviews yet.