SKU: 23333
£98.24
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 47 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 22.8 mm |
| Centering Diameter | 61 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique dCi 110 | Dynamique DCI | 2007–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 1461cc 82KW 110HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique dCi 110 | Dynamique DCI | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 82KW 110HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique DCI 130 | Dynamique DCI (130bhp) | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 96KW 130HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique dCi 150 | Dynamique DCI | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 111KW 150HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique dCi 150 | Dynamique DCI | 2007–2010 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 111KW 150HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique DCI 150 A | Dynamique DCI FAP | 2007–… | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 111KW 150HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique dCi 150 Auto | Dynamique DCI FAP | 2007–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 111KW 150HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique dCi 150 Auto | Dynamique DCI FAP | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 111KW 150HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique S dCi 150 | Dynamique S DCI | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 111KW 150HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique S dCi 150 | Dynamique S DCI | 2007–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 111KW 150HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique S dCi 150 Auto | Dynamique S DCI FAP | 2007–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 111KW 150HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique S dCi 150 Auto | Dynamique S DCI FAP | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 111KW 150HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique V6 24V A | Dynamique V6 24V (210bhp) | 2003–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 2946cc 156KW 210HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique V6 24V A | Dynamique V6 24V (210bhp) | 2005–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 2946cc 156KW 210HP |
| Renault | Laguna | Laguna Dynamique V6 24V Auto | Dynamique V6 24V | 2001–2002 | Petrol | Estate | 4x2 | 2946cc 152KW 203HP |
| Renault | Laguna | Laguna Expression dCi 110 | Expression DCI | 2007–2010 | Diesel | Estate | 4x2 | 1461cc 82KW 110HP |
| Renault | Laguna | Laguna Expression dCi 110 | Expression DCI | 2007–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 82KW 110HP |
| Renault | Laguna | Laguna Expression DCI 130 | Expression DCI (130bhp) | 2007–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 96KW 130HP |
| Renault | Laguna | Laguna Expression DCI 150 | Expression DCI | 2007–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 111KW 150HP |
| Renault | Laguna | Laguna Initiale 140 | Initiale 16V | 2007–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 104KW 140HP |
| Renault | Laguna | Laguna Initiale DCI 150 | Initiale DCI | 2007–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 111KW 150HP |
| Renault | Laguna | Laguna Initiale DCI 150 | Initiale DCI | 2007–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 111KW 150HP |
| Renault | Laguna | Laguna Initiale dCi 150 Auto | Initiale DCI FAP | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 111KW 150HP |
| Renault | Laguna | Laguna Initiale V6 24V A | Initiale V6 24V (210bhp) | 2003–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 2946cc 156KW 210HP |
| Renault | Laguna | Laguna Initiale V6 24V Auto | Initiale V6 24V (210bhp) | 2005–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 2946cc 156KW 210HP |
| Renault | Laguna | Laguna Privilege V6 24V A | Privilege V6 24V (210bhp) | 2003–2005 | Petrol | Estate | 4x2 | 2946cc 156KW 210HP |
| Renault | Laguna | Laguna Privilege V6 24V Auto | Privilege V6 24V | 2001–2003 | Petrol | Estate | 4x2 | 2946cc 152KW 203HP |
Reviews
There are no reviews yet.