SKU: 43935
£99.50
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4027816439356 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 38.2 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 302 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 72.6 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 127 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Chrysler, Dodge |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager 25 Anniversary CRD Auto | CRD Grand 25th Anniversary | 2009–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 2777cc 120KW 161HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager Executive CRD Auto | CRD Grand Executive | 2007–2008 | Diesel | MPV | 4x2 | 2776cc 112KW 150HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager Executive XS CRD Auto | CRD Grand Executive XS | 2007–2008 | Diesel | MPV | 4x2 | 2776cc 112KW 150HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager Limited 190 Auto | Grand Limited | 2008–2010 | Petrol | MPV | 4x2 | 3778cc 141KW 190HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager Limited CRD 160 Auto | CRD Grand Limited | 2008–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 2777cc 120KW 161HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager Limited CRD Auto | CRD Grand Limited | 2010–2012 | Diesel | MPV | 4x2 | 2777cc 120KW 161HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager Limited Edition Auto | Grand Limited | 2010–2011 | Petrol | MPV | 4x2 | 3778cc 141KW 190HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager Limited Edition CRD Auto | CRD Grand Limited | 2013–2013 | Diesel | MPV | 4x2 | 2777cc 120KW 161HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager Limited Edition CRD Auto | CRD Grand Limited | 2013–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 2777cc 131KW 178HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager Limited XS CRD | CRD Grand Limited XS | 2003–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 2499cc 105KW 141HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager LX Auto | Grand LX | 2003–2008 | Petrol | MPV | 4x2 | 3301cc 128KW 172HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager LX CRD Auto | CRD Grand LX | 2008–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 2777cc 120KW 161HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager LX CRD Auto | CRD Grand LX | 2011–2012 | Diesel | MPV | 4x2 | 2777cc 120KW 161HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager SE CRD Auto | CRD Grand SE | 2013–2014 | Diesel | MPV | 4x2 | 2777cc 131KW 178HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager Signature CRD Auto | CRD Grand Signature | 2007–2007 | Diesel | MPV | 4x2 | 2776cc 112KW 150HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager SR CRD Auto | CRD Grand SR | 2013–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 2777cc 131KW 178HP |
| Chrysler | Voyager | Grand Voyager Touring CRD Auto | CRD Grand Touring | 2010–2012 | Diesel | MPV | 4x2 | 2777cc 120KW 161HP |
| Chrysler | Voyager | Voyager Beuna Vista | Buena Vista | 2005–… | Petrol | MPV | 4x2 | 2429cc 108KW 145HP |
| Chrysler | Voyager | Voyager Executive CRD Auto | CRD Executive | 2007–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 2776cc 112KW 150HP |
| Chrysler | Voyager | Voyager Grand Touring CRD Auto | CRD Grand Touring | 2008–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 2777cc 120KW 161HP |
| Chrysler | Voyager | Voyager LX Auto | LX | 2003–2005 | Petrol | MPV | 4x2 | 3301cc 128KW 172HP |
| Chrysler | Voyager | Voyager SE+ | SE Plus | 2005–2007 | Petrol | MPV | 4x2 | 2429cc 108KW 145HP |
| Dodge | Journey | Journey RT CRD | CRD RT | 2010–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey RT CRD | CRD RT | 2014–2017 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey RT CRD Auto | CRD RT | 2008–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey RT CRD Auto | CRD RT | 2009–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SE | SE | 2008–2009 | Petrol | MPV | 4x2 | 2360cc 125KW 168HP |
| Dodge | Journey | Journey SE | SE | 2010–2010 | Petrol | MPV | 4x2 | 2360cc 125KW 168HP |
| Dodge | Journey | Journey SE CRD | CRD SE | 2008–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SE CRD | CRD SE | 2010–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT | SXT | 2009–2009 | Petrol | MPV | 4x2 | 2360cc 125KW 168HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT | SXT | 2009–… | Petrol | MPV | 4x2 | 2360cc 125KW 168HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT CRD | CRD SXT | 2008–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT CRD | CRD SXT | 2009–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT CRD Auto | CRD SXT | 2008–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT CRD Auto | CRD SXT | 2010–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
Reviews
There are no reviews yet.