SKU: 44050
£118.56
In stock
Only 4 left in stock
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4027816440505 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 73.2 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 348 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 28.4 mm |
| Centering Diameter | 79 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | BMW |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | 3 Series | 335D A/C Auto | 335D AC | 2007–0000 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d LHD Auto | 335D US LHD | 2009–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 3 Series | 335d M Sport | 335D M Sport | 2007–2010 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d M Sport Auto | 335D M Sport | 2006–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d M Sport Auto | 335D M Sport | 2008–2010 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d M Sport Auto | 335D M Sport | 2010–2012 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d M Sport Auto | 335D M Sport Touring | 2010–2012 | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d M Sport Auto | 335D M Sport | 2010–2013 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d M Sport Highline Auto | 335D M Sport HighLine | 2009–2010 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d M Sport Touring Auto | 335D M Sport Touring | 2006–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d M Sport Touring Auto | 335D M Sport Touring | 2008–2010 | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d SE Auto | 335D SE | 2006–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d SE Auto | 335D SE | 2006–2010 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d SE Auto | 335D SE | 2008–2010 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d SE Auto | 335D SE | 2010–2013 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d SE Highline Auto | 335D SE HighLine | 2009–2010 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d SE Touring Auto | 335D SE Touring | 2006–2008 | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d SE Touring Auto | 335D SE Touring | 2008–2010 | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d Sport+ Edition Auto | 335D Sport Plus Edition | 2011–2013 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 3 Series | 335d xDrive Luxury Auto | 335D XDrive Luxury Touring | 2013–2015 | Diesel | Estate | 4x4 | 2993cc 230KW 308HP |
| BMW | 3 Series | 335d xDrive M Sport Auto | 335D XDrive M Sport Touring | 2013–2015 | Diesel | Estate | 4x4 | 2993cc 230KW 308HP |
| BMW | 3 Series | 335d xDrive M Sport Auto | 335D XDrive M Sport | 2013–2016 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 230KW 308HP |
Reviews
There are no reviews yet.