SKU: 44119
£51.58
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4027816441199 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 62 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 292 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 14 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 16 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Reviews
There are no reviews yet.