SKU: 07478
£102.51
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Product type | Brake Shoe Set |
|---|---|
| Width | 39 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Approved |
| Outer Diameter | 203 mm |
| Piston Diameter | 20.6 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Additional Information | with accessories, with fastening/mount, with wheel brake cylinder |
| Brand | Febi |
| Key Compatible Vehicles | Peugeot |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Peugeot | 206 | 206 D Turbo HDi | D Turbo HDI (90bhp) | 2000–2004 | Diesel | Estate | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 D Turbo HDi (90) | HDI (90) D Turbo | 2001–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 GLX HDi | GLX HDI (90bhp) | 2001–2001 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 GTi | GTI | 1999–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 102KW 137HP |
| Peugeot | 206 | 206 GTi | GTI | 2000–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Peugeot | 206 | 206 GTi | GTI 180 E4 | 2000–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1997cc 130KW 174HP |
| Peugeot | 206 | 206 HDi D Turbo | HDI Eco | 2001–2003 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 HDi D Turbo | HDI Eco | 2001–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 Quiksilver HDi | HDI Quiksilver | 2003–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 S | S | 2003–2005 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 S | S | 2003–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 S | S | 2004–2006 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 SE | SE | 2003–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 SE HDi | SE HDI | 2005–2006 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 SE HDi | SE HDI | 2005–2006 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 SE HDi | SE HDI | 2005–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 Sport HDi | Sport HDI | 2004–2006 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 Sport HDi | Sport HDI | 2004–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 Sport HDi | Sport HDI | 2004–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 SW 16v 138 bhp | 16V | 2002–2004 | Petrol | Estate | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Peugeot | 206 | 206 SW HDi XT | XT HDI (90bhp) | 2002–2004 | Diesel | Estate | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 SW S | S | 2003–2006 | Diesel | Estate | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 SW SE HDi | SE HDI | 2005–2005 | Diesel | Estate | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 SW XSI HDi | XSI HDI | 2003–2005 | Diesel | Estate | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
| Peugeot | 206 | 206 XSI HDi | XSI HDI | 2004–2005 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 66KW 88HP |
Reviews
There are no reviews yet.