
SKU: VAU165
£75.25
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Juratek |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 45 mm |
| Weight | 5.9 kg |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Bore Diameter | 14.2 mm |
| Outer Diameter | 292 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Minimum thickness | 10 mm |
| Centering Diameter | 71 mm |
| Brake Disc Thickness | 12 mm |
| Paired article numbers | JCA1116L, JCA1116R, JCK1058, JCP4263, NKF8156, NKF8467 |
| Number of mounting bores: | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 115 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Opel | Zafira | Zafira .Com 16v | .Com 16V | 2002–2018 | Petrol | MPV | 4x2 | 1598cc 74KW 99HP |
| Opel | Zafira | Zafira Club 16v | Club 16V | 2002–2022 | Petrol | MPV | 4x2 | 1598cc 74KW 99HP |
| Opel | Zafira | Zafira Club 16v Auto | Club 16V | 2003–2003 | Petrol | MPV | 4x2 | 1796cc 92KW 123HP |
| Opel | Zafira | Zafira Comfort 16v | Comfort 16V | 2001–2002 | Petrol | MPV | 4x2 | 1796cc 92KW 123HP |
| Opel | Zafira | Zafira Comfort 16v | Comfort 16V | 2001–2003 | Petrol | MPV | 4x2 | 1598cc 74KW 99HP |
| Opel | Zafira | Zafira Comfort 16v Auto | Comfort 16V | 2001–2004 | Petrol | MPV | 4x2 | 2198cc 108KW 144HP |
| Opel | Zafira | Zafira Comfort 16v Auto | Comfort 16V | 2005–2005 | Petrol | MPV | 4x2 | 1796cc 92KW 123HP |
| Opel | Zafira | Zafira Comfort Dti 16v | Comfort DTI 16V | 2001–2022 | Diesel | MPV | 4x2 | 1995cc 74KW 99HP |
| Opel | Zafira | Zafira Elegance 16v | Elegance 16V | 2000–2015 | Petrol | MPV | 4x2 | 1796cc 92KW 123HP |
| Opel | Zafira | Zafira Elegance 16v Auto | Elegance 16V | 2000–2010 | Petrol | MPV | 4x2 | 2198cc 108KW 144HP |
| Opel | Zafira | Zafira Elegance 16v Auto | Elegance 16V | 2002–2005 | Petrol | MPV | 4x2 | 1796cc 92KW 123HP |
| Opel | Zafira | Zafira Elegance Dti 16v | Elegance DTI 16V | 2001–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1995cc 74KW 99HP |
| Opel | Zafira | Zafira GSi Turbo | GSI Turbo 16V | 2002–2003 | Petrol | MPV | 4x2 | 1998cc 143KW 192HP |
Reviews
There are no reviews yet.