
SKU: VAU166
£118.54
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Juratek |
|---|---|
| EAN | 5055301919570 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 46 mm |
| Weight | 8.7 kg |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Replaces | VAU193 |
| Rotor Style | Vented |
| Bore Diameter | 14.3 mm |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Minimum thickness | 23 mm |
| Centering Diameter | 60 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Paired article numbers | JCK1023, JCP4264, JCP8153, NKF8557, NKR0184 |
| Number of mounting bores: | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 105 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Reviews
There are no reviews yet.