
SKU: CHR118
£100.43
In stock
Only 5 left in stock
| Brand | Juratek |
|---|---|
| EAN | 5055301939929 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 64 mm |
| Weight | 8.9 kg |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Brake Type | Disc Brake |
| Rotor Style | Vented |
| Bore Diameter | 17.2 mm |
| Outer Diameter | 330 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Minimum thickness | 20.5 mm |
| Centering Diameter | 72 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Paired article numbers | JBS1236, JCA1353L, JCA1353R, JCP8118 |
| Number of mounting bores: | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 127 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Reviews
There are no reviews yet.