SKU: NBK5229DP
£127.80
In stock
In stock (4 available)
| Brand | NAPA |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 48 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | 90R-02C0301/0327 |
| Outer Diameter | 316 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 63 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Jaguar |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jaguar | XE | XE HSE D AWD Auto | HSE | 2018–2020 | Diesel | Saloon | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Jaguar | XE | XE Portfolio D | D Portfolio | 2017–2018 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1999cc 132KW 177HP |
| Jaguar | XE | XE Portfolio D AWD Auto | Portfolio AWD | 2015–2018 | Diesel | Saloon | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Jaguar | XE | XE Portfolio D AWD Auto | D Portfolio AWD | 2018–2019 | Diesel | Saloon | 4x4 | 1999cc 177KW 237HP |
| Jaguar | XE | XE Prestige D | Prestige | 2015–2017 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1999cc 132KW 177HP |
| Jaguar | XE | XE Prestige D Auto | D Prestige | 2018–2019 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1999cc 120KW 160HP |
| Jaguar | XE | XE Prestige D AWD Auto | D Prestige AWD | 2017–2018 | Diesel | Saloon | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Jaguar | XE | XE R-Dynamic HSE D Auto | R-Dynamic HSE | 2018–2020 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1999cc 132KW 177HP |
| Jaguar | XE | XE R-Dynamic SE Auto | R-Dynamic SE | 2019–2020 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1997cc 184KW 246HP |
| Jaguar | XE | XE R-Sport D | D R-Sport | 2016–2019 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1999cc 132KW 177HP |
| Jaguar | XE | XE R-Sport D | D R-Sport | 2017–2018 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1999cc 120KW 160HP |
| Jaguar | XE | XE S D Auto | S | 2019–2020 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1999cc 132KW 177HP |
| Jaguar | XE | XE SE AWD Auto | SE | 2018–… | Petrol | Saloon | 4x4 | 1997cc 221KW 296HP |
| Jaguar | XE | XE SE D Auto | D SE | 2018–2019 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1999cc 132KW 177HP |
| Jaguar | XE | XE SE D Auto | SE | 2019–2020 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1999cc 132KW 177HP |
Reviews
There are no reviews yet.