SKU: NBD5643
£132.47
In stock
Only 4 left in stock
| Brand | NAPA |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 48 mm |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 365 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 79 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport Autobiography Dynamic P400e Auto | Autobiography Dynamic | 2017–2019 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport Autobiography Dynamic P400e Auto | Autobiography Dynamic | 2018–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport Autobiography Dynamic V8 S/C Auto | V8 Autobiography Dynamic | 2014–2015 | Petrol | SUV | 4x4 | 4999cc 375KW 510HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport Autobiography Dynamic V8 S/C Auto | V8 Autobiography Dynamic | 2015–2017 | Petrol | SUV | 4x4 | 4999cc 375KW 503HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport Autobiography Dynamic V8 S/C Auto | V8 Autobiography Dynamic | 2015–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 4999cc 375KW 503HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport Autobiography Dynamic V8 SC Auto | V8 Autobiography Dynamic | 2018–2020 | Petrol | SUV | 4x4 | 4999cc 386KW 517HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE Dynamic Black P400e Auto | HSE Dynamic Black | 2020–2022 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE Dynamic P400e Auto | HSE Dynamic | 2017–2019 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE Dynamic P400e Auto | HSE Dynamic | 2018–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE P400e Auto | HSE | 2017–2019 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE P400e Auto | HSE | 2018–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE Silver P400e Auto | HSE Silver | 2020–2022 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport SVR S/C Auto | SVR | 2018–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 4999cc 423KW 567HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport SVR S/C Auto | SVR | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 4999cc 423KW 567HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport SVR V8 Auto | V8 SVR | 2014–2016 | Petrol | SUV | 4x4 | 4999cc 405KW 550HP |
Reviews
There are no reviews yet.